Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Nu o deprima pentru ca e agnostica si nu o intereseaza sa ajunga la esenta fenomenului meteo, nu o intereseaza cunoasterea asta obiectiva, deci face abstractie de fenomen si realitate axandu-se pe propriile trairi, sentimente, emotii nelasand ca ceva dinafara sa-i strice zen-ul. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Asta nou?

 

Nu, ala cu David Suchet. M-a enervat cum au facut finalul. In carte Poirot este detasat dar empatic. Nici macar nu este el cel care decide ce varianta sa spuna politistilor ci este o decizie luata cu toti de fata, cu medicul si directorul de la compania de trenuri. In film insa l/au facut intransigent pana la limita inumanului si culmea, din motive religioase. Inteleg ca filmul a vrut sa fie cat mai dramatic, dar sincer uciderea unei fetite de 5 ani, care a condus la moartea mamei si a bebelusului nenascut plus a dadacei mi se pare suficient de dramatica.

post-96777-0-64670800-1515238425_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh e primul an când sunt așa dărâmată. E primul an in care nu am avut liber. E primul an in care nu am fost plecați nicăieri și am lucrat. E primul an in care nu m-am bucurat de sărbători...e un cumul de factori. Nu am cum sa ignor vremea. In plus nu am mai făcut nici mișcare in afara de plimbările pe ploaie și întuneric cu W :). 

 

Acum ninge și meteorologii ne promit soare de după-masa pana joi. Sper sa ma remonteze și in plus da, ziua creste. 

 

Am dormit pana acum, cu o scurta pauza de la 8-10 când am văzut finala de juniori la hockey, am ieșit afara cu W, apoi m-am culcat înapoi. Ma simt odihnita. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...