Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bafta multa Ioana, ce  fain ca ai optiunea asta la job!

 

Azi nu lucrez, ce bine e! Ieri a fost furtuna de zapada dar nu a fost frig. S a circulat foarte greu. Azi e soare si doar zero grade, zapada straluceste orbitor, e fain. Am tinut si baiatul acasa, o zi in plus de vacanta nu i strica. Il trimit la sanius si patinaj cu taica su.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, trebuie sa va povestesc....ca azi am trait un fel de "Cantareata cheala" si mi-s biata si nervoasa [batcap]

Acu' multi ani, pe cand predam la universitate, am fost invitata sa tin niste seminarii la Shefielled University. Ca sa primesc banii am deschis un cont la Halifax. Cand am plecat acasa, am luat mai toti banii in afara de 5£, ca sa am un cont la ei.  Acum cateva luni primesc scrisoare acasa sa completez nu stiu ce formulare ca sa imi declar rezidenta. Completez si le explic ca sunt suedeza, si ca nu am treaba cu Anglia. Azi imi vine o scrisoare in care imi zice ca ce am completat nu e suficient si ca daca nu ii sun sa completez toate datele ma parasc la taxe......... [fri]

Ca sa scap, sun, stau minute intregi la coada, si incep discutia... Cucoana zice ca ea nu stie nimic, si ca nu intelege, si ca nu imi poate furniza nimic ca nu stiu PIN codul. I mai explic, si iar explic, pana la urma zice stai ca ma uit la cont... cauta, cauta si zice, pai contul tau a fost inchis ca nu l-ai mai folosit! cuuuuuum???? Ti-a fost trimisa scrisoare. Eu raman cu gura cascata, Eu scrisoare nu am primit... Deci mi-au inchis contu', mi-au luat cele 5£, si cu toate astea ma parasc la taxe...Iar ea nu poate face nimic... Cica sa scriu scrisoare... Cui, si ce sa ii spun??? Eu ii tot ziceam. da-i incolo de bani, zi ce sa fac sa ma scoti de la taxe. Ea zice ca nu poate, nu stie, etc,,,Sunt enervata pe englezi.. dar rau...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis baietii la joaca, sanius. N au ajuns prea departe, in spatiul verde( acum alb) de la bloc s au inaltat doua derdelusuri imense facute de masinile de deszapezit. Baiatul le escaladeaza si aluneca pe fund, barbatul da cu lopata pe langa masini, de juma de ora nu s au urnit.

 

Anha, ce nasol, n am inteles prea bine de ce trebuia sa ti faci tu cont, nu puteau sa ti vireze banii intr un cont al tau din Suedia? Incompetenti sunt peste tot, din pacate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, ce chestie tampita si cu fiscul asta! Si daca te parasc ce? Vezi si de chestia cu dubla impunere.

 

Fleur, frumos peisaj! eu nu am vazut zapada anul asta si din cate spun tovarasii de la meteo nici nu o sa vedem pe aici prin Bucuresti.

 

Ma doare capatana, am fost la mama acasa sa aerisesc, sa sterg praful si sa dau cu aspiratorul. Am stat asa vreo 4 ore facand una alta.

In rest nimic nou sub soare un inceput de an monoton.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...