Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Miha, aici textul e scris de mana...si daca nu gresesc si in Romania e la fel [:)]

 

E prima data când trimit flori așa, cu firma. Când Mătușa mea a împlinit 70 de ani, nu știam cum pot sa ii trimit un buchet de flori in Zalău. Mama era plecată la sora mea. Și mi-am amintit ca am o prietena care are o florărie, soțul ei. Cu ea am fost colege de servici. I-am scris și s-a rezolvat, a fost ea personal și i-a dus :). 

 

Deci habar n-aveam cum se procedează. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, Rox, nu. Trebuia sa scriu si de unde.

 

e o expresie din serialul Blacklist. Reddington i-o spune unuia cu care dorea sa faca afaceri.

Io dupa mintea mea as traduce-o ceva gen: te c.. pe tine daca

Dar e posibil sa ggresesc amarnic.

Ma uitam la ultimul episod subtitrat in engleza pe nu stiu ce site, insa acum l-am intrerrupt si astept sa apara pe Netflix tradus in romaneste sa vada astia cum au intors-o.

Dar pana atunci curiozitatea nu-mi da pace.

 

 

nu inteleg de ce "nu"

in context inseamna "poate asta o sa te mai relaxeze". sau colocvial "poate nu mai esti constipat daca..."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, și pe mine, foarte frumos mi se pare sa scrie așa. 

eu stiam ca se scrie de mana. si la noi e la fel. Trimiti textul dorit si ei il copiaza de mana.

La noi la unele florarii poti opta intre scris de mana si de tipar. Dar majoritatea vor de mana. e mult mai personal asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Interesant Viviana, sa facă titrul la anticorpi. Probabil Pt ca era din afara SUA?

 

Aici fac dacă ceri. Eu am renunțat sa mai merg la medic sa cer analiza, m-am hotarat sa fac vaccinul oricum. La o discuție rapida cu câteva colege, născute in anii 60-70, au avut pojar majoritatea. 

 

Eu știu sigur ca nu am avut boala, sunt nesigura dacă am primit vaccin. Dar au trecut mulți ani de atunci, in tot cazul. 

Nu pentru ca era din afara SUA, pentru ca urma sa lucreze direct cu pacientii pentru protectia ei (acolo fiind destule comunitati nevaccinate) si a celor cu care ar fi venit in contact.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...