Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am mari probleme in a vorbi ceva in fata unor oameni. Adica sa tin vreun curs, vreo prelegere ceva.... No way, nu imi place deloc, mi-e rusine, ma intimidez, ma gandesc ca daca ma bombardeaza cineva cu intrebari dificile si ma fac de ras... in fine, nu imi place deloc...  

De invata ceva pe cineva, asa, in doi (adica strict eu cu persoana respectiva) n-am probleme, dar nu sa am auditoriu....

La job am fost azi profesoara, avem o colega noua și azi a fost rândul meu sa o am învățăcel. E tare greu ca nu îmi place calitatea asta, eu ma simt bine eu cu mine :). Știu ce am de făcut și ma simt incomod când trebuie sa explic altora cum sa facă. Noroc ca tipa are 25 de ani vechime, in alte părți, la noi toate metodele sunt documentate, numai sa citesti ce ai de făcut, dar sunt și momente in care intervin întrebări, plus ca trebuia sa ii arat unele lucruri ce nu le văzuse altundeva, cum e la noi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica am și eu aceeași problema deși am avut momente in care a fost musai sa fac asta, mai ales la facultate aici, am avut prezentări orale ale lucrărilor de practica, alte lucrări și examenul de diploma. Apoi aici la job in fata colegilor, de vreo doua-trei ori. Deși mereu am primit laude, toată lumea a zis ca nu se văd deloc emoțiile și nici ca nu îmi place, e un lucru cu care nu ma pot obișnui. Știu, toată lumea zice ca e incomod sa vb in fata audienței, dar Pt mine e cumplit. Înainte de susținerea examenului de diploma, asta de aici, am făcut diaree noaptea, mi-a fost așa de rău încât nu am putut pleca la drum. Noroc ca erau doua zile și am avut profa intelegatoare, am sunat direct dimineața și m-a amânat pe a doua zi când mi-am revenit. Cumplit...după atâta munca sa fiu aproape sa ratez totul Pt ca emoțiile ma afectează fizic, prin somatizare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am tinut traininguri si imi place. Cred ca tine de firea mea extroverta. Mi-am facut zilele trecute testul Myers-Briggs si sunt ENTP, cu un E pronuntat :)

 

Multumesc ptr info cu Nashville, dau mai departe. Nu stiu daca firma le plateste chiria cateva luni sau nu, e bine ca macar sa aiba o idee. El ar vrea, ea nu prea. Din cauza asta au plecat din UK inapoi in Ro.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place sa vorbesc in public. Nu am nicio problema.

Cand mi-am facut testul ala de care vorbeste Ioana mi-a iesit ENFP.

 

==

 

Voi cum sunteti? Optimiste sau pesimiste? Daca sotul e opusul cum reusiti sa va impacati ideile si de ce nu, luarea deciziilor importante?

eu sunt optimista si vad in fiecare plusulet un lucru bun, un pas inainte, o experienta. El e pesimist si foarte, foarte greu imi vine uneori...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nashville.

 

se traieste ok cu banii astia...dar depinde de fiecare familie  cit cheltuie pe nimicuri.

in general chiririile /casele sunt mai ieftine decit in restul tarii,la fel si taxele(nu stiu cum sunt taxele de proprietate)....mancarea totul...

 

un site f bun pt a vedea costul e asta:

https://www.bestplaces.net/cost_of_living/city/tennessee/nashville-davidson

 

aici poate sa compare si 2 orase, cel actual vs cel in care vrea sa se mute

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...