Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Ma consider optimista cumva. Am impresia ca termenul inseamna lucruri diferite pentru fiecare dintre noi. Pentru mine inseamna ca nu ma las doborata de probleme ci caut solutii si sa fiu mereu convisa ca exista o rezolvare (in afara de cazurile extreme, evident). B tinde sa fie mai absorbit de problema, eu - de solutie. Uneori e enervant ca nu pot sa il scot din starea-de-problema sa ii arat ca lucrurile se pot indrepta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oh, Ioana tu ai fost mai concisa.

Asa e si CCS. Se lasa absorbit de problema, se vaita, cauta vinovati, se enerveaza, se intreaba de ce.

Timp in care mie imi zbarnaie mintea dupa solutii si numai si numai dupa aceea caut raspunsuri la ce intrebari isi pune el.

 

si eu cred ca astea vin din faptul ca sunt optimista si privesc cu incredere in ceea ce am de facut, la ziua de maine.

Si el zice, gata, s-a dus, s-a terminat, nu se rezolva...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt optimista dar și din aia care ma arunc cu capul înainte. Al meu e între pesimist și optimist, as zice mai reținut in optimism și ca atare sta sa judece lucrurile înainte sa se arunce in ele. Asta ma ajuta și pe mine, îmi place sa ma consult cu el deși câteodată îmi vine sa îmi smulg parul din cap Pt ca am impresia ca ma frânează. Sunt momente in care cred ca gata, am hotarat, dar e impresia mea, el nu hotărâse nimic. 

 

Nu știu dacă e și cazul vostru Viviana. 

 

Am avut o zi grea la job și mâine va fi la fel. 

 

Noapte buna! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Sunt momente in care cred ca gata, am hotarat, dar e impresia mea, el nu hotărâse nimic. 

 

 

 

 

ahahahaha, asa fix si la noi, ceeace ma scoate din pepeni incredibil!!! [:D]

dar si când se hotaraste cateodata in 3 minute ma lasa masca :))))

 

eu nu mai e cazul sa zic cum sunt.. ca se vede cu ochiul liber :). foarte greu am convinge cineva sa vad jumatatea goala a paharului, si asta doar când imi convine :)

la asta Patrick ma mosteneste 150%, cateodata ma uimesc cand vad cum reactioneaza vis-a-vis de el insusi :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bUNA DIMINEATA SI O CAFEA MAAAARE!

 

Nu mai ies din teme,termene limita si alergatura.Nu ajung nici sa vb prea mult cu sotul meu...e o perioada grea.Dar va trece si vine soarele.Adica relaxarea.

A nins exact cand dimineata trebuie sa mergem la scoala si joburi.

Azi dimineata am iesit greu ca era multa zapada si vantul tot imi impingea poarta in fata.....ca la circ.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! 

Va salut dintr-un peisaj superb de iarna, cu zapda grea ce acopera totul. A nins mult ieri, dar sunt peste 0 grade, deci numai bun de bulgareala. 

 

Eu va citesc zilnic dar nu prea am ce spune. Copiii sunt bine, mai au 2 saptamani de tras la scoala cu teste si note pe final de semestru. Analizele de sange ale Biancai au iesit bune, in vacanta nu s-a mai plans de nimic. Astept rezultatele la analizele pt alergii si intolerante.  Dar imi cam intareste ideea ca e pe fond psihic /emotional legat de scoala (luni de dimineata , cand a inceput scoala, iar a zis ca parca o doare ...) . 

 

Eu fac planuri si rezervari pentru vacanta de vara, sper sa fie ok si sa avem banii necesari (ma ingrozeste ce fac cei responabili cu tara asta ).

 

 

Legat de ultima discutie, eu sunt o balanta dezechilibrata. Ori merg pe instinct si decid imediat, ori ma gandesc si ma razgandesc si ma decid si ma intorc si schimb decizia de nu stiu cate ori. Barbatul meu e foarte practic, pragmatic. El crede ca daca se poate face, facem. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Ca sa raspund repede la intrebarea Vivianei eu sunt Optimisto-pesimist. Adica imi place sa iau viata in piept cu zambet insa intotdeauna vad lucrurile negative si mi-e frica. De ex. mi-am luat bilete de avion sa plec undeva dar mi-e frica de mor ca ceva rau se va intampla si cade avionul si o sa mor :))))

Sotu' este pesimist, punct. El are mereu presimtiri negre si e orice pas e precis si calculat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! Imi fac curaj sa ies pe usa, vantul are 104km/ ora. Noroc ca sunt grasuta [:-)))] Eu sunt pesimista, antisociala, fac o mie de scenarii....nu-mi place sa fiu luata prin surprindere. Iau intotdeauna decizii cerebrale si destul de rapide. Jumatatea e la polul opus, cu capul in nori, se gandeste si se razgandeste de o mie de ori....numai la insurat s-a grabit. [:-)))] Copiii sunt fix ca noi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața,

 

Am intrat doar să spun scurt:

- N-o credeți pe Marion, nu e deloc grăsuță :) (Văleu, Marion, ce vânt e și la tine!)

- Eu sunt în general pragmatică, al meu e mai cu despicatul firului în 444 :D. M-am adaptat, știu cum să pun problema. Nu-mi iese tot timpul cu el, dar perseverez :D

- În general n-am probleme să vorbesc în fața mai multor persoane (n-am ținut conferințe, ce-i drept, dar țin cursuri pentru un auditoriu mai restrâns)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...