Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce dragut e W! I ar place aici la noi cred ca nu s ar mai vedea din zapada.

 

Eumada, si Canada in proportie de 99% conduce masini automate si stii ce ierni avem aici. Nu cred ca din cauza cutiei de viteze, manuala sau automata, se produc accidente, blocaje sau femeile nu stiu sau nu pot sa parcheze.

 

Eu sunt ultra obosita ca in fiecare vineri. Totusi picioarele mi sunt happy, mi am cumparat niste adidasi fara sireturi ,Sketchers, tare comozi sunt. De la o varsta numai comoditatea conteaza la pantofi...

 

Michelle, felicitari penteu nepotica, sper ca nasterea a decurs bine, ca era tare speriata nepoata ta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De vreo cateva zile va tot citesc din umbra, dar nu reusesc niciodata sa imi mai fac timp sa si postez. Dupa doi ani de stat acasa "casnica", m-a apucat de-o data harnicia, am inceput un master la facultate care imi va ocupa cam toate diminetile (nu ma intrebati de ce nu l-am facut inainte cand leneveam toata ziua ca nu stiu!), iar seara la munca. Cumva m-am apucat de ambele de plictiseala, in vara stateam degeaba cat ii ziua de lunga, si apoi de-odata m-am trezit angajata  - m-au sunat ce-i la care mai lucrasem temporar inainte sa imi propuna in job part time, si chiar daca nu avem in plan sa ma angajez atunci -asteptam sa faca pustiu 3 ani sa IL dau la gradi, am zis ca e pacat sa refuz. Iar cateva saptamani mai tarziu hop si aia de la facultate, m-au acceptat la master. Ce-i drept, mi-au scos ceva peri albi pana m-am inscris, ca nu corepundea numele de pe diploma cu cel actual, dar intr-un final s-a rezolvat. 

Asa ca ma asteapta un an de foc, ca facultatea abia am inceput-o, luna asta. Dar sper sa merite.

 

Cam astea sunt noutatile despre mine, copii cresc, toti vorbesc Engleza Mai bine ca mine, de unde nu stiau 3 cuvinte cand am ajuns, Teddy nu vorbeste Romana aproape deloc desi noi in casa asta vorbim, iar acum ca a inceput si gradinita, slabe sanse - e haios foc cad repeta dupa noi cuvinte romanesti cu accent englezesc, sau cand ne combina cele 2-3 cuvinte romanesti cu engleza "I want my apa", "clean my nose, I have muci"! Lizi care n-a apucat scoala in Romania, habar n-are sa citeasca in Romana, pe cat de frumos si cursiv o face in Engleza, pe atat de silabisit si stalcit ii iese in Romana, ca sa nu zic ca scrie in Romana cu fonetice englezesti de te chinui o groaza sa te prinzi ce a vrut sa zica..... Cele mari Inca n-au uitat Romana, desi si la noi a inceput sa se vorbeasca in soi de romgleza, stau mereu cu gura pe ele si le corectez sau le zic echivalentul romanesc, pe care fie nu-l stiu fie se fac ca l-au uitat! 

Dar una peste Alta, s-au integrat, s-au adaptat, asa ca nu pot decat sa ma bucur ca am luat o decizie ok cu plecatul, chiar daca majoritatea ne credeam nebuni sau be dadeau doar cateva luni de proba aici si ne asteptau acasa cu coada intre picioare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața și de la mine!

 

Anja, am trimis poza pe mail.

 

Viviana, sănătate multă! 

 

Micky, felicitări pentru master!

 

Marion, da, măi, oameni răi, nu mi-au trimis și numerele la loto  [:D] . Voi cum mai sunteți cu furtuna pe acolo?

 

Miha, e delicios Gugu mic :).

 

Eu azi am treabă, dar atât de multă că nu știu de ce să mă apuc... Deci probabil n-o să fac mare lucru, o să mă învârt ca o găină beată  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primul lucru ce l-am făcut dimineața a fost sa ies cu W care n-a mai vrut sa între in casa. 

 

E un scump [il]

Si eu ies uneori numai de dragul catelului, sa il vad cum se bucura de zapada si tzopaie ca o caprita [:)]

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, furtuna a venit si plecat in aceeasi zi. Cam inconstienta conducerea scolii copiilor mei, au fost scosi in pauza afara exact cand era furtuna la intensitate maxima. In spatiul de joaca sunt multi copaci, din fericire au rezistat cu succes dar se putea intampla si o tragedie.

 

Mikyyy, mult succes cu masterul!

 

Mihaela, e tare dragut W!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...