Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Gluma zilei (tradusă din suedeza) 

 

chat la o pizzerie:
Client: buna ziua, am comandat o pizza dar când am luat-o nu are nimic pe ea, nici sos, nici șunca, nimic!
Răspuns: dacă scrieți in alt loc(i se spune unde) va putem ajuta mai repede
Client: oh ma scuzați, acum am observat, am deschis cutia cu fundul in sus! 
 
:)))

 

 

dar noi am comandat o data o pizza cu de toate in afara de ceapa...si ne-a adus o pizza doar cu ceapa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi a inceput WEF-ul in Davos...joi vine si Trump  [zirea] Marco a tot vazut zilele astea avioanele americanilor, biroul lui da exact spe aeroportul militar...Trump va ateriza insa pe aeroportul international si de-acolo va pleca cu elicopterul spre Davos.

Vin 70 de presedinti si ministri, politia si armata elvetiana sunt acolo, totul costa in jur de 10 mil.franci.

 

In Davos si alte regiuni montane ninge, e pericol de avalanse...Zermat e izolat, nu se poate ajunge si pleca decat cu elicopterul...ziceau la stiri ca de zeci de ani nu a mai nins asa de mult.

 

De-abia astept vacanta de ski, asta pt ca si traficul va fi mai lejer...si voi lucra mai  mult de-acasa...inainte ca Marcia sa plece la ai mei, mergem la concert la Lady Gaga (tb sa fie in octombrie, dar atunci a fost bolnava, asa ca s-a amanat).

 

La noi se fac iar restructurari, asta ca in fiecare an  [zirea] chiar imi spunea sefa mea ieri ca s-a cam saturat de ele...nu-i place sa dea oameni afara, dar nu are ce face, pt ca nu ea decide, ci cei de sus.

 

O zi faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox La mulți ani Evei!

 

Sa te ajut eu? :) Noi am stat in Catania și am avut libertate de mișcare. Am ajuns și in Palermo. Ca orașe, Catania mi-a plăcut mai mult, Palermo mi s-a părut mai murdar. Depinde acuma cum v-ați gândit voi, vreți sa fiți staționari sau nu.

 

Am scris despre Sicilia aici dacă te ajuta: http://salmi-ladrum.blogspot.se/search/label/Sicilia?m=0

 

editez ca mi-am amitit: plajele de lângă Palermo sunt super aglomerate, noua nu ne-a plăcut. Dar dacă vouă va place așa, atunci e Ok. Pe blog am scris de câteva plaje retrase și pustii, alea sunt mai aproape de Catania. Preferata noastră a fost cea de la Avola. Și apoi cea din rezervația de la Vendicari. 

Cum spuneam, depinde de preferințe. :)

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...