Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Viv, sanatate multa bebelinei.

 

Rox, noi asa alergam mereu, cu sau fara copil...copilul daca nu vroia sa ne insoteasca, statea la hotel...si in Key West si Miami am fost plecati singuri...daca vrea sa vina, ok...daca nu, nu ne rugam de ea. 

 

Pt anul asta am planificat deja vacantele [ph34r] la sf.lui martie, de Paste, merg cu mandra in Rovaniemi+Helsinki...in aprilie ea pleaca 2 saptamani in India ...in mai, de Rusalii, mergem 4 zile la Venetia (fara copila), cu prieteni de-aici (sincer nu ma incanta, am fost deja de 3 ori, dar merg pt ei)....la vara mergem 2 saptamani in tara (cu ai mei in Rep.Moldova si apoi in Delta..in Moldova poate vine si fratelo cu familionul, i-am invitat)...in septembrie mergem o saptamana cu socrii in Maramures (copila va sta singura atunci)...eu de Craciun as vrea sa merg in tara cu copila..si de Revelion am vrea toti 3 in Tailanda...cam atat pe anul asta, iar ma plimb mult, desi nu vroiam  [ascuns]

Acum tb sa vad ce facem la anul  [:D] va fi mai greu cu vacantele, asta pt ca Marco va tb sa mearga la diverse cursuri, asa ca nu stim nimic pana nu vede el ce si cum.

 

La noi e soare cu dinti...dar bine ca e soare, nu mai avem ceata...diseara merg la dentist, am reusit sa-mi rup un dinte cand am muscat dintr-o chiftea  [zirea] nu se vede, dar mai bine merg la control, pt ca e chiar un dinte din fata...medicul stomatolog e din Romania...de fapt e de origine maghiara, dar vorbeste perfect romaneste. 

 

Mai vroiam sa zic ceva, dar am uitat  [zirea]

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am amintit  [:D] Marcia va tb sa faca un proiect, pe care-l prezinta la sfarsitul anului scolar..si-a ales : Jurnal de vacanta in Kerala...va fi documentar...stie sa faca filme, sa le taie, sa insereze text etc...dar e ft mult de munca..si-a cumparat si un program special pt asta...sunt tare curioasa ce iese...ar fi putut sa sustina un referat si in limba romana, dar atunci as fi fost eu traducator...sora prietenei ei a sustinut un referat in hindu (ei vorbesc un alt dialect indian acasa)..pot scrie si carti daca vor...si multe altele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, eu daca as locui in Elvetia nu as face vacante in alta parte.

Marcia nu s-a plictisit in camera de hotel? Ai mei nu ar ramane singuri....nici cand vor fi mai mari nu cred ca ar sta o zi jntreaga intr-o camera.

La noi fiecare are o zi in care isi alege ce vrea sa faca sau sa vada, imbinam case-case-case, muzee, biserici cu stadioane si parcuri de distractie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Interesant articol. Cunosc cazuri de parinti care au fortat copiii sa renunte la partener sau sa aleaga altul, la facultatea pe care o doreau, parinti care se iau la intrecere cu copiii etc. Ai mei au alte bube, insa nu bifeaza nimic din lista asta. Eu insa sunt cam controlling, asa ca trebuie sa imi propun sa ii dau Patriciei mai multa libertate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi e un articol interesant in The Guardian despre dependenta de social media, si cum ea e gandita sa ofere o experienta ‘sticky’ in asa fel incat profitabilitatea sa vina din faptul ca oamenii revin mereu si mereu (facebook, twitter, reddit, instagram, snapchat erau cateva mentionate). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi folositi Linked In? Si daca da, va ‘conectati’ cu persoane cu care nu ati lucrat dar cu care va cunoasteti? Nush de ce dar in capul meu ideea era ca fiind l retea ‘de munca’, legaturile relevante sunt cu persoanele cu care ai colaborat in cadrul restectivului post (deci pot da feedback, confirma ca ai anumite calitati si capacitati etc) dar cica nu e chiar asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, Elvetia am vazut-o deja...dupa ce l-am cunoscut pe Marco, am strabatut-o in lung si-n lat...vad muntii din gradina, lacul nu e departe de noi...Zurich-ul il vad zilnic, inclusiv lacul si muntii....sunt sigura ca atunci cand vom iesi la pensie, nu vom mai calatori asa mult...asa ca profitam acum din plin...ai mei au vazut si ei Elvetia, plus mult din Germania si Austria...in nord nu am fost decat in Islanda, asa ca Finlanda e bine venita...mai vrem sa mergem in Scotia&co, plus Rusia&co...Marco deja le-a vazut in tinerete, cand mergea cu trenul si ruxacul in spate...pt chestia asta il invidiez, mereu ii spun  [:D]

 

Marcia nu se plictiseste singura cateva ore...aici imi seamana, imi placea mult sa stau singura acasa...noi nu suntem cu muzeele..bisericile ne plac, dar in general le vedem pe-afara. 

 

Si imi plac vacantele doar cu ea, am inceput sa mergem ca fetele de cand are 10 ani. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, asta cu controlul va trece cu timpul, stai sa mai creasca fetele...asa eram si eu, acum insa m-am schimbat..e adevarat ca-mi cere mereu voie inainte sa plece, plus ca-mi scrie cand ajunge, cat sta, pe unde este...si-mi lasa si nr de telefon ale prietenilor cu care se vede...i-am spus ca asta e pt linistea mea, nu pt a o controla pe ea.

 

Si da, imi place ce si-a ales la proiect...si de-abia astept sa vad ce iese ..eu ii spusesem sa faca ceva in coreeana, dar a zis ca e prea greu. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...