Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Buna ziua......

 

Greu ma adun si eu sunt obosita si am o multime de chetsii de rezolvat care nu se mai termina..zen-ul meu a cedat de cateva zile,incerc s ama adun si sa risipesc doar ganduri bune si bunatate........

 

Colac peste pupaza trebuie sa ma operez.Am o masea de minte de 15 ani care si-a gasit sa se carieze in spate,nu ca la oamenii normali.Nu se poate interveni decat ca sa o scoata....ca e slaba coroana si se poate doar cu operatie.

Mie daca-mi dai doi ticniti cu pusti in fata,le bag pustile undeva....daca imi arati un soarece sau un ac de seringa mi se taie picioarele.

Trebuie s acaut chirurg,in oras la mine sunt doi dar eu m-as duce la Iasi..am un chirurg din asta foarte bun..insa ma vede intr-o zi si ma poate programa in alta zi...eu in Iasi nu mai am la cine sta.......singura nu pot sa merg ca trebuie sa  conduc dupa si cum nu am avut niciodata o intreventie de asta nu stiu cum reactionez la anestezii din astea(o colega si-a spart capul cazand la 4 ore dupa anestezie..tot asa la maseaua de minte.in casa exact de cimentul de la prag....) plus ca mi-e frica ingrozitor.Nu mi-ar fi frica daca ar trebui sa ma bat cu careva dar de ace si de stomatolog am fobie.

 

Eva e ca la cinema la stomatolog......sta,nu plange..cica nu doare......

Ma-sa sta ca la ...nu stiu dar eu nu suport...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ioana, acum depinde mult si de copil. Ramona la 9 ani isi dorea orice dar sa fie cu pisici.

 

 

 

si Eva la fel! [:D]

 

carti cu matze si seturi de experimente. mai nou se chinuie sa se hotarasca daca sa se faca chimista sau medic veterinar. i-am zis ca mai are timp sa se hotarasca!!! :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu raportez vreme de primăvara, cu 7 grade și soare, pe care nu îl văd bineînțeles decât pe geam...

S-a dus toată zăpada frumoasa, eu și W suntem tare supărați... 

 

Eu mai am 4 zile de lucrat și apoi ma așteaptă o săptămâna jumate liberă, tjuhuuuuu! Abia aștept sa fac exact ce vreau, inclusiv curățenie in casa :)). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi e primavara, ieri s-au inregistrat cele mai ridicate temperaturi din ultimii 100 de ani. Numai Trump n-a auzit de incalzirea globala! [batcap]

Au aparut ghioceii si toporasii.

 

Mezina are testele nationale, in ultimile 3 zile a avut matematica si s-a plans ca a avut probleme cu fractii dar ei nu au facut la scoala. Am incercat sa ii explic aseara, parea ca a inteles dar azi tot a gresit o problema. Astept sedinta sa ma dumiresc daca chiar nu au facut sau nu-si mai aminteste ea. Baiatul a facut fractii spre sfarsitul anului scolar asa ca s-ar putea sa aiba dreptate.

 

post-126830-67270_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi au aparut ghioceii (are vecina in gradina, ai mei inca nu au dat), iar ciresii infloresc si ei  [zirea]

 

Trump e acum in Davos, al meu a vazut  elicopterele americane care au zburat dimineata de la aeoport (ruta de zbor e pe deasupra orasului nostru)...imagini de la aeroport si din Davos :

 

https://www.nzz.ch/international/bildstrecke/trumps-zwischenhalt-sorgt-fuer-aufregung-in-kloten-ld.1350990#lg=1&slide=0

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi [flo2] !

 

..."pinguinu' intinereste!" Bine ar fi fost, anul asta inca ma mai simt confortabil pentru ca am varsta cu "4" in fata... [fri]

 

Un an nou cu sanatate si alea...alea...stiti voi... [:)]

 

Primele astea 3 saptamani de munci...mi-au "supt" energia acumulata de peste an...uff...ce perioada...si inca mai e...culmea e ca asa scrie si la zodiac...an cu multe provocari [batcap]!!!

 

Ce dor mi-a fost de voi...nu sunt in stare sa mai citesc din urma asa ca...info le iau pe parcurs...daca mai pot... [alcool]

Am vrut sa fiu zen, da' zau daca am reusit...am ramas cu picioarele incrucisate si cu degetele in aer... [:)]

 

S-a schimbat comenduirea si...ca la orice schimbare sunt emotii cat carul...de morcovi nu mai spun...cu toate ca am trecut prin asta de 5 ori...acum pot sa spun ca sunt la al 6-lea mandat [:)].

 

Mandruca a inceput si ea in forta cu testari, concursuri...a fost foarte fericita de cadourile de la mos. Si a mai venit saptamana trecuta si ultimul cu intarziere...asa copil ca sa planga in hohote de fericire, n-am mai vazut. M-a emotionat pana la lacrimi, iubita mea draga. Ma exaspereaza cu slime-urile alea baloase, bleah.....incearca tot felul de retete.

 

In rest, nimic interesant...fiecare cu ale lui indatoriri...

 

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...