Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa va spun ca "je suis tombe par terre" dupa lectia de franceza cu copchiiiii! pronunta cum se scrie si nu vor sa se corecteze...ca cica le da dictare si nu ii intereseaza cum se zice.

Nu mai pooot... [batcap], absolument détruit

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara,

 

Nimic nou la noi. In afara de vechea tuse care s-a intors la toti astia de dorm pe langa mine si cu forte proaspete! Nu mai  pot  sa ma plang ce deh, am intrat si  eu in rand.

Sunt ingrijorata de fata cel mai mult. Maine ma duc sa ne facem exudat chiar daca  stiu ca nu rezolvam nimic.

 

Bebelina e mai bine, a inceput  sa manance mai bine. A luat 200 de grame. De voie de nevoie mananca  cu mare aplicatie ce ii dau acolo in spital. Azi a mai facut scaune diareice si cum are deja 6 zile de cand e asa i-au dat si niste medicamente antidiareice.

Cealalta e  suparata  pe noi ca tusim si ca trebuie  sa stea acasa  cu bunica-mama tatalui, pe care nu prea o iubeste.

 

Am auzit si eu de Djuvara. Un Mare om si istoric. Si diplomat si,si, si... Licentiat la Sorbona.

Asa la varsta lui venerabila de 101 ani nu a ratat nicio manifestatie #rezist.

===

Eumada, nu e grea operatiunea "scosul maselei de minte". Daca o face un chirurg si cu radiografie,  cat de cat experimentat, mai mult de 5 minute nu dureaza.

4 masele am avut, 4  am scos. Una era chiar rau, rau, imputita si a trebuit sa curete si osul si m-a cusut dupa si nici atunci  nu mi s-a parut cine stie ce. Atunci s-a si umflat vreo 10  zile - dar asta e bine ca nu poti manca, te deranjeazza  si firele si slabesti.

La restul am fluierat...

 

Am vazut un serial frantuzesc pe Netflix,  Glacé. Bun - politist. Si altul frantuzesc Les Temoins - si asta bun.

De ce va poovestesc de ele? Nu numai  ca mi-au placut dar in ele SE FUMEAZA! [pk] Nu am mai  vazut de ani de zile filme din astea, lipsite de ipocrizie, in care se fumeaza.

Vive la France! Vive la langue française et les gauloises!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai scris de morcov scobit, pus miere sau zahăr și fiert așa in picioare in apa, pe noi ne-a ajutat de fiecare data, dar tusea mereu e greu de scăpat de ea. 

 

Mai foloseam cocktailul acela de plante făcut in Germania se numeste Alpenkraft. 

 

In ultima vreme m-au ajutat niște tablete de supt, cu cimbrișor. Se numesc Bronwel. 

 

Sanatate tuturor! 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci s-a si umflat vreo 10  zile - dar asta e bine ca nu poti manca, te deranjeazza  si firele si slabesti.

 

 

hahahah, ma apuc si eu de scos masele.... ca vaz ca sunt la pamant cu practica la orice altceva! [:D]

de acord cu fumatul :)

 

anja, ce sa zic??? tare asta cu cititul cum se scrie....

 

michelle, dar un antialergic nu ii dai totusi? ca poate asta e cauza tusei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...