Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Neata! Rox, lasa maselele in pace! Eu am slabit 1.5 kg in saptamana asta de dieta. Stiu ca asa e la inceput, slabesti mai mult, dar e tare motivant.

Bravoooo! Bravooo! Acu' tb sa ne spui daca e de la supa sau de la telina :)))

Ce ma bucur ca masina pare rezolvata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Despre masina Danielei si cum s-a rezolvat i-am povestit si lui CCS.

 

Sa va mai spun despre noi. Ieri m-a mancat undeva sa merg in piata si azi m-am sculat cu niste dureri in gat mama, mama. Mi s-a agravat starea.

Intre timp fii-mea isi continua tirada de tuse.

L-am sunat dimineata pe unchiu-miu - medicul i-a scos un medicament, i-a dat altul  si mi-a spus ca la ea e chestie de rabdare.

 

Domnita mea e cam ipohondra si probabil a dormit stramb azi-noapte, o durea ceafa cand punea capul in piept si sa vedeeti ce? Si-a pus diagnosticul de meningita.

M-a frecat  la cap cu asta, i-am zis de 100 de ori, nu, nu, nu - dar, ce sa-i faci vine o vreme cand mama carre te-a ingrijit 19 ani si nu te-a omorat nu mai  stie nimmic.

 

I-am zis ca  nu are decat sa-l sune ea pe unchiu-miu. El e atat de calm... A stiut sa o linisteasca. [batcap]

 

Bebelusa mai sta in spital pana luni. Au scos-o de pe perfuzii, insa doresc sa-i urmareasca evolutia. E si anemica. Cand vine infirmiera cu mancarea i se lumineaza toata fata. Numai ca acolo ii dau sa manance din 3 in 3 ore si ea e obisnuita  sa manance din 2 in 2 ore.

E frumusica foc  si are niste ochi mari albastri, puternic de albastri si mai vin rezidentii sa o vada ca le place de ea.

====

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfui, meci de infarct, dramatic! Deși Suedia a condus tot meciul, și mai erau 30 sec, conducea cu un gol, trebuiau doar sa tina mingea, trage la poarta unul și ratează! Mai erau 5 sec Danemarca are mingea și reușește sa înscrie in ultima secunda! Au egalat in ultima secunda! Au urmat 10 min de prelungiri de infarct. In ultimul min iar aceeași poveste, suedia conduce cu un gol! Reusesc sa înscrie, apoi danezii înscriu iar, mai erau 15 sec dar au reușit sa tina mingea și sa câștige!

Portarul a fost extraordinar, portarul de rezerva a jucat tot meciul, a avut procent de apărare de 43%. A făcut tot meciul!

 

Dumincă vor juca finala cu Spania.

 

Maine ma uit și eu la Simona, n-am văzut-o demult jucând.

 

Am și eu Weekend liber, apoi trei zile de job. Și vreo 10 libere, abia aștept! Am impresia ca numai am lucrat de doua luni încoace, n-am avut deloc liber in afara de max doua zile, uneori numai una.

Ma simt tare obosita...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat ca Simona s a retras inainte de a juca finala?

 

Monica, eu rezolv grafic asa: nr. e un disc intreg ( o pizza). Hasurez una langa alta un semidisc si o treime, observ ca ramane o felie ce reprezinta o sesime. Deci celelate  doua sectiuni ( felii) adunate fac impreuna cinci sesimi, 100. De unde discul intreg, deci nr cautat, e 120.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din categoria informatii fara utilitate imediata, dar interesante: doodle de azi al Google il onoreaza pe dr. Wilder Penfield, neurolog si neurochirurg montrealez. A realizat prima harta detaliata a creierului uman cu functionalitatea fiecarei zone, a contribuit la cercetarea in domeniul memoriei si a tratamentului epilepsiei. Si a scris memoriile si un roman. A trait pana in anii 70.

Multe strazi, edificii, scoli din Montreal ii poarta numele si pana acum nu stiam cine este! ( stiam doar ca e medic)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...