Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Extraordinare au fost, amândouă! Foarte asemănătoare ca stil, ca forța, a fost un meci solicitant. 

 

Interesant e, ca oricare ar fi câștigat, era premiera Pt câștigarea AO personal, apoi Pt țara. Păcat ca daneza a revenit ca numărul 1 WTP dar Simona are șanse sa revină. A luat-o cu doua puncte! 

 

Eu credeam ca Fleur a citit in viitor și ca Simona chiar va abandona după ce a cerut consultul medical. Oboseala și căldura au extenuat-o. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ați mâncat vreodată supa de pui cu răzălăi? Mi-am amintit ca făcea tata și am căutat rețeta de răzălăi pe net! Una din ele scria ca “bunica din Sălaj” făcea așa ceva :). Eh, tata nu era din Sălaj, dar cred ca sora mea mâncase la vreo prietena și a adus rețeta acasa :). 

 

Dar de supa de pui cu pătură ați auzit? :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A citit aiurea barbatul pe net despre abandonul Simonei, sorry.

 

La noi sunt -13 de dimineata, apoi va ajunge la +4 si va ploua. Nu mi plac variatiile asa mari de temperatura. In program azi treburi casnice si mers la inot cu baiatul si poate la joaca pe undeva. Maine va fi frumos si soare, poate ajungem la Fēte des neiges, pe o insulita in centru.

 

Mihaela, razalai banui ca sunt ce numim noi in Moldova zdrente de ou?

Supa cu patura e supa cu galuste sau supa cu omleta in ea?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravoooo! Bravooo! Acu' tb sa ne spui daca e de la supa sau de la telina :)))

Ce ma bucur ca masina pare rezolvata!

 

Nu-mi dau seama de la ce [:p]. Ca să dau un răspuns fundamentat științific îmi trebuie mai multe observații  [:D] . Aștept săptămânile următoare, să văd cum o să mă descurc și cu dieta și cu deplasările.

 

Ieri m-am întors de la București (am făcut 600 de km în două zile, cel mai rău a fost pe centura Bucureștiului  [batcap] ). Printre altele mi-am luat două fotolii Poang de la Ikea. Îmi plac multe din produsele lor dar magazinul mă termină psihic, am impresia că sunt un șoarece într-un labirint  [:-)))] . Mai are cineva impresia asta?

 

Îmi pare rău de Simona, dar o să vină și timpul ei, e din ce în ce mai puternică pe teren.

 

Viviana, mă bucur că bebelușa e mai bine! Sănătate și tinerei ipohondre, e tare rău când nu poți să-i liniștești...

 

Mă duc să croștez ceva de mâncare, am niște spanac congelat și vreau să-l fac cumva, dar mofturosul șef sigur nu o să mănânce...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ați mâncat vreodată supa de pui cu răzălăi? Mi-am amintit ca făcea tata și am căutat rețeta de răzălăi pe net! Una din ele scria ca “bunica din Sălaj” făcea așa ceva :). Eh, tata nu era din Sălaj, dar cred ca sora mea mâncase la vreo prietena și a adus rețeta acasa :). 

 

Dar de supa de pui cu pătură ați auzit? :). 

[:)] daaaa!

In anul 2007 am plecat prima oara cu Silvi din tara, cu masina. Spre Paris, Elvetia...

Seara ne-am oprit in Arad, la un hotel, aproape de granita. Acolo am mancat supa cu

răzălăi. Am intrebat ce sunt aia si cum se fac.

De atunci am facut de  multe, multe ori.

De supa de pui cu pătură, nu am auzit dar cred ca e vorba de taiteti de casa.

 

Noi suntem innebuniti dupa taiteii de casa in supe - pur si simplu au alt gust - si eu fac destul de des.

 

Asa cum imi place sa fac supa cu zdrenţe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

. Printre altele mi-am luat două fotolii Poang de la Ikea. Îmi plac multe din produsele lor dar magazinul mă termină psihic, am impresia că sunt un șoarece într-un labirint  [:-)))] . Mai are cineva impresia asta?

 

Daaa, eu...urasc magazinul, ma sufoc, nu am aer. Evit sa ma duc la Ikea. Iar dupa experienta cu munca de jos, care m-a extenuat doar mergand prin magazin, am jurat ca nu mai merga acolo:))) Cand eram in magazin, doua batranele comentau "astia o fac intentionat. ca sa ne incurce, sa ne ameteasca si sa cumparam mai mult":)))

 

Mi-a parut rau de Simona! Nu credeam ca o sa piarda pt ca Wozniaki parea la pamant rau, nu a avut nici-un pic de vieza. Insa nici Simona nu a fost mai biúna. Ii dadea tot pe rever, desi vedea ca are reverul bun. Parca a fost un meci cu incetinitorul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt fan Ikea. Ma duc cu placere si ma invart- sunt clientul ideal ptr ca ma indragostesc de simplitatea camerelor expuse acolo si vreau si eu! Si cumpar, of corz. Si bineinteles ca socoteala din Ikea nu se potriveste cu cea de acasa... Cred ca deoinde mult ai cat e de aglomerat. Am fost cu fetele miercuri si nu stiu daca erau 100 de oameni in tot magazinul, asa ca au avut la dispozitie toate jucarelele si paturile de la sectiunea ‘copii’. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

[:)] daaaa! In anul 2007 am plecat prima oara cu Silvi din tara, cu masina. Spre Paris, Elvetia... Seara ne-am oprit in Arad, la un hotel, aproape de granita. Acolo am mancat supa cu răzălăi. Am intrebat ce sunt aia si cum se fac. De atunci am facut de multe, multe ori. De supa de pui cu pătură, nu am auzit dar cred ca e vorba de taiteti de casa. Noi suntem innebuniti dupa taiteii de casa in supe - pur si simplu au alt gust - si eu fac destul de des. Asa cum imi place sa fac supa cu zdrenţe.

 

Da! Aia sunt răzălăi. Foarte simplu și ușor de făcut, uitasem complet de ei. Ieri a vrut Silvia supa de pui cu tăieței și nu i-am găsit pe cei care ii cumpărăm. Suedezii nu au așa ceva, sunt importați din Italia, un singur fel erau, dar nu i-am găsit ieri. Și brusc mi-am adus aminte de răzălăi! Pfuuu ce buni sunt! 

 

Patura da, sunt tăieței de casa, se întind mari cât o patura și se pun la uscat pe pat :). Patura se numesc cei tăiați romburi mici mici, ii adoram in copilărie la nunți. Mama ne cumpara când vine la noi, din magazin, sunt buni și aia :). Eu nu am cum face, e munca migăloasă aia de întins și nu am spațiu. Apoi tăiatul iar, e tot manual :). 

 

Eu ador IKEA, MIO, Jysk, orice magazin de mobila. Când am studiat saltelele Pt paturi, mergeam și ne culcam in paturile din magazine, stăteam întinși acolo, ne întorceam de pe o parte pe alta :)). 

Am testat si canapelele așa, înainte sa le cumpărăm, am stat câteva ore acolo :). 

La început când mergeam in IKEA, stăteam 5-6 ore, nu ne ajungea o zi Pt asta :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...