Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Eu sunt amarata de Pat - a fost la olimpiada la biologie si a invatat mult, s-a ocupat profa de ei exemplar, au facut pregatire o gramada.... si a luat 16 pct din 40. Ii trebuiau 25, colegii lui au facut cu minim 10 puncte mai mult.

Nu stiu de ce se pierde sau se incurca in examene, imi da o gramada de griji pentru examenele de la anu’ :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt amarata de Pat - a fost la olimpiada la biologie si a invatat mult, s-a ocupat profa de ei exemplar, au facut pregatire o gramada.... si a luat 16 pct din 40. Ii trebuiau 25, colegii lui au facut cu minim 10 puncte mai mult.

Nu stiu de ce se pierde sau se incurca in examene, imi da o gramada de griji pentru examenele de la anu’ :(

oh Roxana imi pare asa de rau...stiu cum este.

asta e o lectie si pt el si pt voi si cred ca treb sa vezi, sa investighezi de ce a luat scor mic.

 

adica a invatat si nu si-a reamintit, a fost bolnav in timpul examinarii...e stresat rau cand da examene, ori nu a avut timp suficient?

el a vrut sa mearga la olimpiada asta sau a fost impins de la spate?

mereu I se intimpla asa la examene?

 

oricum si faptul ca a participat, ca a fost ales la olimpiada spune f mult. bravo lui!

 

eu in perioada de voluntariat la scoala am intilnit citiva copii buni , care sunt sigura ca stiau materialul, dar la teste ori erau f stresati, ori pur si simplu lor nu le ajungea timpul  ca se fixau pe o problema si nu se lasau pana nu o faceau ...ori le lua pur si simplu timp mult sa raspunda. la fel imi spuneau si parintii lor, disperati ca, copiii lor nu fac fatza la teste. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, nu iti fa griji prea mari, olimpiada e un mediu diferit, intrebarile sunt altfel ca formulare si grad de dificultate etc. Rezultatul nu e un diagnostic pt viitoare teste nationale.

La olimpiade reiese individualitatea copilului cu talent deosebit pt materia respectiva.

La teste, examene intrebarile reflecta nivelul de atingere al unor competente, altele sunt criteriile.

 

Mersul la olimpiade e o practica pt examene intr o oarecare masura. Intrebarile nu sint facute pt toti ci pt varfuri.

 

Sunt sigura ca stii toate astea dar tot te ingrijorezi.

Practicati cu el mai bine un test cu intrebari normale, cum sa se organizeze, sa nu ramana blocat la o intrebare ci sa treaca la urmatoarele, cum sa foloseasca eficient timpul, sa si alice timp sa se verifice, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teoria o stie, am repetat, stie cum sa raspunda. Fleur, acum e test grila la olimpiada la biologie si pe acel tip de grile au repetat si la clasa, profesoara lor e foarte implicata.

 

Mai repetam, mai incercam....

Au avut si probleme? Ca pe vremea cand mergea Silvila la olimpiada de bio   aveau si 2 probleme. Ea nu facea problemele ca zicea ca e la bio nu la mate. Nu-si batea capul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...