Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Grrrr, am scris si am inchis pagina din greseala. Si de pe mobil nu stiu sa accesez raspunsurile auto-salvate.

 

In fine. Am avut o zi predominant naspa, deci e in ton si asta. Acum ma doare capul si abia astept sa treaca saptamana asta.

 

Rox, sigur s-a corectat ok? Poate au pus grila gresit? Zic din experienta cum un 6 devine 9 si ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna dimineata

 

Ioana... el zice ca "poate" s-a incurcat la transcris raspunsurile pe grila. ma rog. daca si cu parca si cu poate si cu... rezultatul e tot acelasi. nu il carai si nu il presez pentru ca nu vreau sa nu mai mearga sau sa prinda frica. lucram inainte :)

 

azi am o dupa-amiaza urata, o inmormantare (tatal unei prietene dragi din copilarie). uf :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru raspunsuri, cu problema la mate  [:)]

Nu ma prindeam in nici un fel cum s-ar rezolva grafic. Sa nu credeti ca nu mi-am batut capul si v-am intrebat din prima fara sa "muncesc" si eu... Am tot facut cu fetele zeci de probleme cu reprezentare grafica in decursul timpului, adica de acum un an pana acum. Acum a inceput si cea mica, de cls a 3-a... Insa aici pur si simplu nu stiam cum sa abordez, algebric imi iesea in 2 minute si grafic deloc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne uitam la semifinala la handbal masculin, speram sa se califice Suedia in finala, a jucat bine pana acum. 

Cine a castigat CM ghandbal masculin? Danemarca?

Off, stiu cum e cu meciurile astea pierdute la mustata, de atatea ori au pierdut asa fetele la handbal in decursul timpului... infrngere sau egalare in ultimile secunde... E cel mai ofticand, cand iei bataie clar, atunci zici, "au fost ceilalti mai buni, asta e, atat s-a putut"... asa stii ca "erai acolo", "puteai fi tu in locul adversarului castigator".

La fotbal la fel, ca pierzi la 11 m... Dar asa e sportul.

La fel si Simona... f aproape de fiecare data... nu pot sa spun ce au adversarele ei peste ea... Serena Williams ce mai e de nebatut....desi a batut-o o data si pe ea, dar nu intr-un moment decisiv. In fine, a treia finala pierduta.... mi-e asa o ciuda, ca mereu a fost aproape, a pierdut de fiecare data la limita, la adversare de valoare apropiata, a pierdut de ficare data in 3 seturi stranse... deci "a fost acolo", a luptat... Chiar mi-e ciuda, simt ca ar merita un titlul de mare slam... 

 

Te-am mai intrebat o data, dar am uitat ce mi-ai raspuns (am mai imbatranit si mai uit...), asa ca te mai intreb o data: ce probe ai practicat la atletism? Pana la ce varsta ai facut? Mergeai la competitii din astea de copii 1,2,3, juniori 1,2,3... Fac si fetele atletism de vreun an si le place f mult; participa la concursuri de copii, anul asta vor fi ambele la copii2, dupa ce anul trecut una a fost la C2, cea mica la C3. Ele au concurat la saritura in lungime si la 50 m (viteza), iar cea mare, ca e mai rapida - si la stafeta, in echipa de 4 sau 5 (in sala 4, afara - 5).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, suedia a bătut Danemarca in semifinala, a fost meciul acela de coșmar de am scris de el vineri. 

Ieri au câștigat Spaniolii, tot un meci de coșmar. Suedezii ai condus in prima repriza, dar in a doua au schimbat spaniolii tactica cu o apărare agresiva și suedezii nu s-au regăsit. Au pierdut aurul dar au luat argintul, oricum era de necrezut ca au ajuns in finala, nu o mai făcuseră din 2002. 

In schimb Pt spanioli a fost premiera câștigarea titlului european. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, in primul rand felicitari pt olimpiada! 

Este prima olimpiada la care merge Pat? Sau a mai fost? Daca a mai fost, cum s-a descurcat datile trecute? 

 

Concursurile acestea sunt un bun prilej de a te ajuta sa inveti sa-ti gestionezi emotiile, de a invata sa "te aduni", sa-ti optimizezi timpul (facand mai intai subiectele pe care le stii, nu sa te pierzi in cele pe care nu le prea stii si sa-ti expire timpul). A fost un foarte bun test pt ce va urma si cred ca trebuie luat ca atare. F bine ca nu pui presiune pe el, caci nu ai de ce. Doar ca trebuie invatat din aceasta experienta, daca a fost ceva gestionat gresit. Din orice experienta ai ceva de invatat, asta este clar.

 

Cand aveti capacitatea, anul acesta sau anul viitor? Caci nu mai stiu in ce clasa este Pat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica eu nu am apucat copii când am făcut atletism, am început după ce am făcut handbal vreo 5 ani, deci pe la 12 ani. Din păcate nu am făcut mult, când am intrat la liceu m-am lăsat, nu mai încăpea și sportul :((. Dar in cei doi ani am fost la concursuri interjudețene și județene, câteva in sala, cele mai multe afara. Din păcate nu am apucat sa merg in cantonament, nu prea avea clubul bani și la început eram prea începătoare și pe urma m-am lăsat. La același club mergea și Gheorghe Gușet, aveam antrenamente deodată. Noi pe pista de alergare, el cu Discul sau bila. :)

 

Am concurat la semifond, 800 și 1500m, la înălțime și lungime, cred ca și la 400m garduri. Nu eram foarte buna, n-am câștigat nimic niciodată dar îmi placea tare mult. La fel mi-a plăcut și handbalul deși n-am jucat niciun meci niciodată in toți cei 5 ani :))). Dar adoram sa merg la antrenamente și eram tare conștiincioasă, păcat ca sportul merge pe rezultate :))).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Am inceput saptamana in forta si ft devreme (la 7 eram la munca [zirea]), asa ca in curand o iau spre casa.

 

Am avut un weekend plin, ieri nu am ajuns insa la zapada, pt ca ne-am dat seama ca va fi aglomerat (iese lumea la ski, asa ca la munte nu prea ai loc)...asa ca am mers in Germania, in Allgäu si am mancat acolo de pranz...la restaurantul unei fabrici de bere...e prima oara cand mergem, dar ne-a placut, asa ca-i vom mai vizita...2 ore pe drum, o ora la masa si inca 2 pe drum..am picat lata aseara. 

Ieri am decis sa-i scoatem si pe-ai mei la plimbare, cand vin aici in iunie...asa ca mergem la Weltenburg, o manastire care produce bere...o sa dormim chiar la ei, au si camere...si mai avem un weekend cu ai mei, sa vedem unde mergem...poate undeva in Franta, nu departe de granita.

 

Marcia are teste, teme, proiecte...inca 2 saptamani pline, sper sa treaca repede.

 

In Germania (si rar la noi) se gaseste supa cu clatite taiate in ea...Marcia e fan, mananca mereu cand gaseste...eu ziceam de Spätzle, care sunt doar din faina, nu au ou in ele de obicei...exista insa si varianta cu ou.

 

La noi e soare, dar cu dinti.

 

Ikea nu-mi place in mod deosebit, nu am mai fost de ani buni acolo...dar cand mergeam, luam multe lucruri care nu-mi trebuiau.

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O saptamana faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica eu nu am apucat copii când am făcut atletism, am început după ce am făcut handbal vreo 5 ani, deci pe la 12 ani. Din păcate nu am făcut mult, când am intrat la liceu m-am lăsat, nu mai încăpea și sportul :((. Dar in cei doi ani am fost la concursuri interjudețene și județene, câteva in sala, cele mai multe afara. Din păcate nu am apucat sa merg in cantonament, nu prea avea clubul bani și la început eram prea începătoare și pe urma m-am lăsat. La același club mergea și Gheorghe Gușet, aveam antrenamente deodată. Noi pe pista de alergare, el cu Discul sau bila. :)

 

Am concurat la semifond, 800 și 1500m, la înălțime și lungime, cred ca și la 400m garduri. Nu eram foarte buna, n-am câștigat nimic niciodată dar îmi placea tare mult. La fel mi-a plăcut și handbalul deși n-am jucat niciun meci niciodată in toți cei 5 ani :))). Dar adoram sa merg la antrenamente și eram tare conștiincioasă, păcat ca sportul merge pe rezultate :))).

Asa, imi aduc aminte ca ai povestit de atletism atunci cand a murit Gh Guset. Povesteai ca se antrena cu voi pe stadion. Mi-aduc aminte si de handbal, ca antrenor era sotia lui Tadici :)

Cu sportul asa este, daca nu faci de performanta, e din ce in ce mai greu sa-l combini cu scoala... se aglomereaza tare programul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Asa, imi aduc aminte ca ai povestit de atletism atunci cand a murit Gh Guset. Povesteai ca se antrena cu voi pe stadion. Mi-aduc aminte si de handbal, ca antrenor era sotia lui Tadici :) Cu sportul asa este, daca nu faci de performanta, e din ce in ce mai greu sa-l combini cu scoala... se aglomereaza tare programul.

 

Exact, soția lui Tadici era :). Ai memorie buna! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...