Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Puh, m-a stors azi Aqua gym, am făcut mai intens decât alta data și sunt frântă! 

 

Noi aseară am fost la un restaurant care e aranjat ca interiorul unui circ, Primești popcorn la intrare și toată comanda se face printr-un app in mobil. Tot in app te anunța când sa îți ridici mâncarea și băutura.

Se plătește tot prin app dacă vrei sau se poate plăti și cu card. Restaurantul e cu meniu tapas european, am mâncat vreo 5 feluri fiecare sa ne săturăm plus desert :).

A fost mișto dar scump...tapas e scump căci sunt Porții mici și scumpe. Dar așa ocazional, merge :).

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, am citit de Pat cu olimpiada, te cred ca esti amarata, mai ales daca a muncit atat de mult. Poate ca au fost intrebari din parti pe care nu le invatase, sau poate s-a pierdut din atata dorinta sa faca bine. Vorbeste cu el, insa nu e un cap de tara!

Viv, cum adica probleme la biologie? M-am tot gandit si nu-mi trece o secunda prin cap...

Miha, interesant restaurantul, "circ pe Gotland":)))

 

La noi, dupa cum va imaginati, azi au fost memoriale in amintirea lui Ingvar. Insa modest si foarte cu mult bun simt, asa cum a fost si el.. Chiar o prietena zicea, ca se astepta macar la un steag negru sau asa ceva...

Vreau sa va zic, ca la memorial au fost atatia oameni, ca nici nu puteai arunca un ac..Toata lumea era ff impresionata. De cand s-a intors in Suedia, cand mergeam in vizita la ferma lui, cateodata iesea si oferea cafea. Eu nu l-am vazut...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja da, avem și noi circul nostru :)). Pinchos se numeste ;). 

 

Am citit ca azi s-a ținut un minut de reculegere la ora 12 in toate magazinele IKEA din Suedia. 

Aa, avem si noi Pinchos, dar eu il consideram un restaurant ieftin, asa mai de mana a doua..

Da, s-a tinut minut de reculegere la 12.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buonasera pinguini,

 

Azi am sa va povestesc de tuse (alta noutate nu am - nu ca asta ar fi o noutate) si... Cughend. Povestea Cughendului e chiar interesanta.

 

Cum mie imi plac parantezele, cu toate  ca am picioarele drepte, excat cu asta am sa incep.

De atata tuse si stranut ma doare rau abdomenul, inauntru, exact in locurile unde sunt cusaturile. Alea interne. Dar asta trece.

Sunt in continuare nedormita. Tusomaga tusesete din 2 in 2 minute - am cronometrat. E tuse din aia latratoare.

Colac peste pupaza dimineata s-a sculat si cu ochii umflati.

Si cand am vazut-o si asa m-a apucat disperarea.

 

Am ajuns pentru a 3-a oara la dr. De data asta cica e laringotraheita. Tot e bine ca subiectul principal e traheea, in diferite compozitii ba ca sufix, ba ca prefix.

 

De data asta i-a dat aerosoli cu dexamatezona, tobradex pentru ochi, si un sirop de tuse, Coughend cica ultima basina in materie (scuzati cuvantul materie).

 

si ajung eu la farmacie, persoana de buna credinta, intind reteta si imi spune farmacista ca are un aparat pentru aerosoli dar nu are Cughend.

Fac ochii mari, cumpar aparatul, nu comentez. Ce bine ca nu am comentat ca aparatul s-a stricat dupa 1 minut de folosire si mi-a dat banii inapoi chiar daca  nu mai aveam chitanta.

Ajung la alta  farmacie si intreb  de sirop de tuse Coughend (Caf-end - imi scuzati gramatica). Cu regrete nu avem. Dar acela de acolo ce este? Cughend. Aha, Cughend, care va sa zica [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, am citit de Pat cu olimpiada, te cred ca esti amarata, mai ales daca a muncit atat de mult. Poate ca au fost intrebari din parti pe care nu le invatase, sau poate s-a pierdut din atata dorinta sa faca bine. Vorbeste cu el, insa nu e un cap de tara!

Viv, cum adica probleme la biologie? M-am tot gandit si nu-mi trece o secunda prin cap...

Miha, interesant restaurantul, "circ pe Gotland":)))

 

La noi, dupa cum va imaginati, azi au fost memoriale in amintirea lui Ingvar. Insa modest si foarte cu mult bun simt, asa cum a fost si el.. Chiar o prietena zicea, ca se astepta macar la un steag negru sau asa ceva...

Vreau sa va zic, ca la memorial au fost atatia oameni, ca nici nu puteai arunca un ac..Toata lumea era ff impresionata. De cand s-a intors in Suedia, cand mergeam in vizita la ferma lui, cateodata iesea si oferea cafea. Eu nu l-am vazut...

Sa calculezi de ex. nr. de celule din nu stiu ce volum de sange, sau capacitattea pulmonara cand iti da frecventa respiratorie si nu mai stiu ce, nu stiu ce viteza sanguina, nu mai stiu ce minute, nu mai tin minte exact.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Aa, avem si noi Pinchos, dar eu il consideram un restaurant ieftin, asa mai de mana a doua.. Da, s-a tinut minut de reculegere la 12.

 

Mai nu știu cât de mâna a doua e, dar noi demult nu am mai mâncat sa depășim mia de coroane... o porție care e tapas, deci foarte mică, costa între 39-49kr. Ca sa te saturi cam 5 Porții ai nevoie, cam nicăieri nu mâncam unul de 200-250kr, decât la restaurantele alea fine ;). Și nici nu ești servit in banii aia :)).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...