Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Lauranico, si fata mea se plange de dureri la un genunchi. O doare aproximativ o ora si apoi ii trece dar revin peste cateva zile. Eu le-am pus pe seama durerilor de crestere....sper sa fie asta si sa nu ajungem la medic.

 

Ca tot sunt la capitolul boli, sa ma plang in continuare: baiatul a cules un visus, saptamana trecuta a fost cu intermitente la scoala ieri m-a sunat sa-l iau ca avea frisoane. Acum mi l-a pasat mie....generos copil!

Sambata, desi nu se simtea bine a trebuit sa mergem la un liceu deoarece era ziua portilor deschise.......a rezistat cu succes 3 ore. Am vorbit cu profesori, elevi ai liceului, vizitat sali de clasa, uitat prin manuale. Ne-a placut dar mai urmeaza si celelalte....sper sa scapam de virusache cat mai repede si sa nu il preia si ceilalti membrii.

 

Edit.O eleva ne-a spus ca daca intarzie la scoala de 3 ori intr-o perioada scurta de timp, parintii primesc amenda si copilul sta dupa ore sa faca curatenie. [:-)))] In pliante, in prezentarea care a avut loc in aula, pe site, profesorii, nimeni nu a amintit de sanctiunea asta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si copila mea se plange de durere de glezna, in special seara (de 1-2 ori pe saptamana), si doar la piciorul drept.

la un moment dat imi spunea ca dimineata o doare o glezna, seara cealalta, dar nu-mi spune de fiecare data cand are dureri.

sa ma ingrjorez sau tot asa, sunt dureri de crestere ? are 10 ani si 7 luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De Mianna mai stiti ceva?

prezent! [:)] ocupata pana peste cap.

 

v-am mai spus ca acum am numai proiecte noi; in acest stadiu asta inseamna colectare de documente, traducere, revizuire, facut pachetele necesare pentru depunerea studiilor la autoritati pentru a le aproba. nu fac eu astea, dar le supraveghez pe 3 tari.

 

pe 2 din aceste 3 tari aveam o asistenta de proiect (comuna pentru ambele tari) care a plecat brusc din firma; adica miercurea trecuta promitea sa resolve niste chestii a doua zi, si joi dimineata am primit email ca nu mai e in firma! am primit la schimb o asistenta nou-nouta, adica angajata ieri [:-)))] si fara experienta in studiile clinice; abia la jumatatea lui februarie va incepe trainigurile generale. si am primit si instructiuni sa ne purtam frumos cu ea, sa n-o speriem si sa plece peste o luna [pk]

 

asa ca in afara de emailul in care i-am urat bun-venit, ma comport ca si cand n-as avea asistenta de proiect pe astea 2 tari, si incerc sa lamuresc restul echipei ca taskurile trebuie totusi rezolvate - de ele (is numai gagici).

 

in afara de asta am ambele matze bolnavioare, fiecare cu antibioticul ei (si alte medicamente) - Maxy se pare c-a avut o infectie urata care din fericire reactioneaza bine la antibiotic, Miannei i-a scos duminica doi dintisori - na ca si pisicile au probleme stomatologice; unul era necrozat si se misca, si in timpul operatiei a descoperit ca nici cel de langa el nu arata mai bine. acum am doua matze fericite, ca primesc numai conserve (pana acum le dadeam doar macare uscata, conservele erau un bonus fooooarte rar).

 

si mai incerc sa ma tin si de folkul meu, sa merg si la teatru, si daca se poate sa ajung din cand in cand si la sala si piscina.

 

v-am citit, dar n-am avut timp sa scriu.

 

aaa, in week-end am vazut si un serial - e scurt, are doar un sezon: 13 motive. l-ati vazut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariana, simtind ca mesajul imi era adresat, am sa te rog sa ma scuzi daca n-ai primit invitatia pe grup - dar sincera sa fiu asteptam sa fiu trasa de maneca, fiind mai ametita de felul meu - dar zic ca totusi nu-s rau intentionata. iar daca ai sa intri vei observa ca discutille de pe acolo nu-s nici pe departe atat de aprinse sau secrete fata de cum ai putea crede.

 

 

. si am primit si instructiuni sa ne purtam frumos cu ea, sa n-o speriem si sa plece peste o luna

 

 

mda :(, la cat de greu se gasesc oameni...

spor la proiecte! si sanatate multa matzulendrelor!

 

Ioana, ai astenie de iarna? sper sa iti treaca, ca si tuturor de altfel.

 

Marion, sa va treaca virusurile in timp record. si spor la vizitat licee! si mai ales la gasit pe cel ideal (ha ha, daca o exista)

 

Laura, crestere, efort... Ramona n-are 12 ani, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

prezent! [:)] )))]  aaa, in week-end am vazut si un serial - e scurt, are doar un sezon: 13 motive. l-ati vazut?

 

L-a văzut Silvia, a zis ca e super! Noi avem Netflix dar Pt ca avem tv antic, de vreo 15 ani și nu e Smart, ne putem uita la Netflix numai pe mobile sau computere. Cum la tv sunt destule seriale, noi babacii ne uitam la ele seara. Adolescența sa prefera intimitatea camerei proprii și a ecranului mobilului personal. Nu, nu are tableta, nu are tv in camera. Se uita cu succes la seriale pe mobil :). 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...