Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Buna de dimineata!

 

Ioana sanatate pentru Julia, Michelle sa-si revina W. repede!

 

Pentru bolnavii astia din Romania/bucuresti am o explicatie. Virusii vin  din alte parti, doar e sezonul lor, si hop gasesc aici taman temperatura ce le place si cred ca bat din capside de fericre s placere.

Ca doar  de aia sunt -3 grade noaptea si vreo  10 dimineata. Ca sa-i ajute sa se inmulteasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sanatate bolnaviorilor de pe ghetar.

michelle, spuneau la noi la stiri acum o saptamana-doua despre o noua tulpina de virus gripal, care face ravagii in america si anglia, in alabama fiind declarata stare de urgenta, se pare ca si in california sunt multe persoane care s-au imbolnavit; vaccinul antigripal din acest sezon NU ofera protectie, din pacate.

viv, silvi a facut radiografie pulmonara in perioada asta de cand a inceput sa tuseasca ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana Ioana și Michelle, sănătate multă vouă și bolnavilor! 

 

Fleur mersi, asta o sa fac :). 

 

Intrebare Pt bolnavi. La voi nu se fac analize Pt virusul gripal? E o analiza relativ ușoară, in 20 min ai rezultatul, dacă exista un mic aparat Pt asta in laboratoare. 

La noi pana acum domina virusul de gripa B. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Astept cu nerabdare weekend-ul  [pk] 

 

La noi ploua, in padure chiar ningea...dupa-masa mergem la cumparaturi in Germania, iar duminica in vizita.

 

Mandra mai are o saptamana de scoala, e tare obosita, ieri dupa-masa (singura zi cand nu are scoala dupa-masa) a dormit 2 ore...dupa era zombie, mi-a spus ca la 2 dimineata a reusit sa adoarma.

 

Miercuri seara ne uitam la un reportaj despre curierii de droguri din aeroportul din Bogota...ft interesant, majoritatea celor care transporta drogurile (inclusiv in stomac, ceea ce e ft periculos, pt ca poti muri, daca cumva se sparge o capsula...in general au 20-30 capsule..unul avea 50..pedeapsa este intre 5 si 30 de ani, depinde de cantitate) sunt oameni care o fac de nevoie si nu pt a se imbogati...unii insa sunt tare naivi, mai ales ca stiu ca se fac controale...au 700 de camere, supravegeaza tot ce misca in aeroport...toate bagajele care vin si pleaca sunt mirosite de caine antrenati speciali pt asta.

 

Am uitat ieri : praful de copt se poate folosi si anti-transpiratie.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! 

Sanatate multa tuturor! Sper sa  vi se faca pruncii mari si mici repede bine! [pup] 

 

Noi, din fericire, suntem sanatosi. Copiii se bucura de zilele astea lejere (s-au incheiat toate mediile si se duc azi si maine la scoala doar sa se joace si sa stea la povesti cu colegii) . Au fost dure ultimele saptamani, pline de teste si ascultari, note puse pe ultima suta de metri, dar a iesit bine pana la urma. 

 

Noi suntem in grafic, nimic deosebit. In vacanta copiilor nu avem planuri, mai are sotul niste zile libere de anul trecut si va sta el acasa cu ei. Am fi vrut sa iesim la zapada, dar nu mai este zapada. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura nu s-a terminat semestrul înainte de Crăciun? Aveam impresia ca s-a schimbat in Ro dar te citesc acum ca nu ;). 

Deci au copiii vacanța acum? 

 

Aici abia au început școala :). Bine, de trei săptămâni. Vor avea vacanța in săptămâna 9, vacanța de sport. Acum e săptămâna 5. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici noi n-am fost bolnavi, deși e in plin sezon gripa și aici. Oricum pana in Aprilie tot se îmbolnăvește lumea! Eu sper sa scăpăm. Anul asta am descoperit ceaiul făcut din ghimbir, combinat cu plante, beau cât de des pot. E bun pe mai multe planuri :). 

 

Ella eu și Diana am încercat tot felul de antiperspirante, nimic nu a mers...tot la sfântul antiperspirant cu bila (și asta numai unul singur care e Ok, din multitudinea încercată) am ajuns. Probabil ca sunt persoane pe care le ajuta, noi n-am avut noroc. 

 

Pt fata am tot testat tot felul, am găsit in sfârșit câteva produse care îmi plac, BIO, vegane, fără aditivi. Nonique se numeste firma. Și mai e Lumene care îmi place. Și o crema din Ro ce am primit-o de la prietena mea când a fost aici, o ador, o sa o rog pe mama sa îmi cumpere când vine, peste o luna. 

 

Se vede ca sunt liberă :). Sunt la pauza de cafea pana domnul robot aspira prin casa :). La prânz vine diana sa ieșim cu W la plimbare, e soare azi in sfârșit! Și după-masa merg pana la prietena mea, împlinește azi 50 de ani! 

 

O zi frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum, vineri, se termina primul semestru. Vor avea o saptamana de vacanta, apoi semestrul 2 care e mai presarat cu vacante si zile libere decat a fost primul semestru (cand din septembrie pana la Craciun, au avut doar 2 zile libere, de 30.11 si 1.12 , dar atunci era inainte de teze si nu s-au relaxat de tot ) .

 

 

Ieri am aflat si eu ca in weekend se joaca la Piatra meciurile de Cupa Davis. Noi aveam deja planificat sa plecam la ai mei la Botosani de vineri pana duminica, nici nu am mai cautat bilete. Imi pare rau ca ratez evenimentul, am inteles ca vin si Tecau si Mergea si Copil. [:(] Mi-ar fi placut tare mult sa ii vad. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...