Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Ce ma bucur ca pot sta cu voi la povesti! Uite ce fac eu in zilele libere :)). 

 

Laura și Rox, dar câte zile de școala sunt pana la Crăciun? Nu a început școala la 1 Septembrie? Compar puțin cu ce e la noi, aici începe școala prin 20-23 August și au o săptămâna de vacanța in Octombrie, teoretic ar fi cam la fel de multe zile de școala. 

 

Laura ce simpatic e Rareș :)). Bianca ce a răspuns? 

 

Viviana of, câte griji! Sănătate multă încă o data! 

 

Tot Laura, la noi nu va ninge, mi-as dori. Codul portocaliu e in zona Gävle, in zona de mijloc a Suediei, pun o poza. 

 

Corina, am încercat cu piatra de alaun, am acasa. Transpir ca naiba, nu îmi place. La fel și Silvia. Țin minte ca ai mai scris ca la voi merge, mie nu îmi place sa transpir, ma enervează. Și nu e redus mirosul de transpirație tare mult, am încercat...

 

 

post-3506-23926_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutari din varful patului.

N-am mai fost bolnava de ani dar gripa asta mi-a pus capac. De 2 zile zac cu febra si frisoane, sper de maine sa incep sa ma misc.

Copilul mare lipseste deja de o saptamana de la scoala, dar are noroc ca a terminat cu testele. Cea mica a inceput cu febra de aseara, azi voia neaparat la scoala ca ea are teste. Cu greu am convins-o sa ramana acasa dar maine vrea neaparat la scoala.

 Copiii mei au vacanta abia la sfarsitul lunii, mai au una in mai si cea de vara incepe la jumatatea lunii iulie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma bucur ca pot sta cu voi la povesti! Uite ce fac eu in zilele libere :)). 

 

Laura și Rox, dar câte zile de școala sunt pana la Crăciun? Nu a început școala la 1 Septembrie? Compar puțin cu ce e la noi, aici începe școala prin 20-23 August și au o săptămâna de vacanța in Octombrie, teoretic ar fi cam la fel de multe zile de școala. 

 

 

 

 

nu, pe 10 septembrie. si se doreste, cum e si normal, ca semestrele sa fie egale ca durata - anul scolar are 35 de saptamani, primul semestru 18 saptamani, al doilea 17

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura  [:D] simpatic foc Rares.

 

Mai devreme i-am spus Marciei sa roada carnea de pe os (manca un copan de pui, cu furculita si cutitul, nu care cumva sa se murdareasca [ph34r] asa mananca si ta-su)...ea de colo : da l-am rodat  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Aici sunt 13 saptamani de vacanta pe an..peste o saptamana se termina semestrul 1, apoi 2 saptamani vacanta de ski si incepe semestrul 2...mai au si alte zile libere : de Paste, de Inaltare, de Rusalii, plus cateva sarbatori cantonale si zile cand profesorii au Weiterbildung.

Din vara Marcia va avea de la scoala 13 saptamani de vacanta, dar de la job doar 5...in celelalte 8 saptamani, cand are vacanta de la scoala, nu sta acasa cele 2 zile, ci va merge la job.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...