Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

 

 

Eu sunt in mtg-uri non stop, fac evaluari, matchuiesc competente, sa ascult si sa impac oameni suparati pe job, viata, tb sa aplic stilul de leadeship care tb, si sa fiu pozitiva si sa am viziune si strategie sa fiu flexibila si pragmatica. .

 

Si sa fii pro-activa, empatica, agila, team-oriented, results-lead, firm, a coach, with a keen eye for details si evident coana mare! :)) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si sa fii pro-activa, empatica, agila, team-oriented, results-lead, firm, a coach, with a keen eye for details si evident coana mare! :)) 

mai,mai tu citesti din cartile noastre?

Stau si ma gandesc ce naiba facem atatia leaderi perfecti...unul mai bun ca altul.

Viata mea e un mtg si un mail...daca nu le am, e ca si cum nu am ce face...si atunci scriu oe forum :)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca v-am zis dar la noi la munca la 3-4 ani se reinventeaza roata. Vine cate o tura noua de manageri (era sa zic tută noua, ceea ce nu era departe de adevar dar reprezenta doar un sfert din problema, ca restul 3 sferturi erau tuți ca erau ‘ei’= cu dăngănică) care vrea sa revolutioneze tot si evident ca ce au facut aia de dinainte e naspa si ce vor face ei e bine. Ca o paranteza, din aproape 10 ani de cand lucru la acesti stimabili managerii de HR-pe-toata-organizatia nu au rezistat in functie mai mult de 1.5 ani, in afara de o tanti care a stat 3 si ceva de ne cruceam toti. Booon si astia de acum l-au luat pe ‘agil’ in brate. Sa fim agili. Organizatia sa fie agila. Na, acum chiar era cazul sa scapam de scheletele de pteranozauri din dulapuri, dar astia actualii cad in partea cealalta, si gandesc ca ne facem mai agili daca scapa de vreo 250 de posturi in UK. Dragut, nu? Numai ca agilitatea asta nu prea se pupa cu faptul ca 100 de birouri in 100 de tari au 101 de obiceiuri si nu pot sa vina in contradictie cu anti-discriminarea si sansele egale si diversitatea si ...am uitat ce am vrut sa zic cu intoducerea asta lunga cam cum au uitat si ei la munca ce vrem sa facem. Nu stim prea bine, dar trebe sa fim agili, cand o facem, ce-om face. Dixit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

mai,mai tu citesti din cartile noastre? Stau si ma gandesc ce naiba facem atatia leaderi perfecti...unul mai bun ca altul. Viata mea e un mtg si un mail...daca nu le am, e ca si cum nu am ce face...si atunci scriu oe forum :)))

 

Acum ceva ani am corectat (gramatical) o solicitare de fonduri de la guvern, scrisa de un domn care isi traise primaverile o data cu regina Elisabeta II. Jumatate din solicitarea aia mentiona ‘orizontul de timp’. ‘In orizontul de timp 2012-2020 vom face si vom drege... rezultatele din orizontul de timp 2012-2020 vor fi’ etc. Intelegeti voi. Am sugerat finut sa mai schimbam un pic, mai cu ‘perioada’, mai cu ‘anii’. Domnul mi-a explicat ca unui copil tembel ca asa trebuie scris ca sa se inteleaga. Ma gandesc peste 10-15 ani ce or sa rada de noi cand vor citi cat de ‘team oriented’ si ‘results oriented’ suntem toti... asta e limbajul de acum, cu asa defilam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima zi, ieri

Ieri pe la ora 17 m-a sunat fii-mea abia vorbind. Tusea incontinuu de o perioada de timp fara pauza. I-am spus sa ramana pe loc ca vin cu un taxi sau sa cheme salvarea.

Un coleg a dus-o la o mica, mica clinica Medicover.

Asistentele i-au spus ca nu sunt urgenta, ca medicul generalist este cu ultimul pacient pe ziua asta.

Dar... i-au luat tensiunea care era mare, mare, si pulsuul la fel. S-au dus imediata la dr. si dupa ce a terminat cu pacientul a luat-o pe Silvi.

 

A controlat-o, i-a luat temperatura, a ascultat-o, a  dus-o la ORL unde dr i-a spus ca nu e nimic din  sfera ei ca  e pe aparat  respirator, i-au facut radiografie la plamani.

 

Cand am ajuns eu, acea dr. foarte draguta mi-au spus ca  ele nu sunt pneumologi dar  din cate au vazut nu e nimic la plamani si ca ele cred ca are mucozitati intarite prin bronhii, ca sunt inflamate, ingutstate etc. iritate  si deaici si tusea latratoare.

 

Pentru ca tusea intr-una, avusese tensiune marre i-au pus branula  perfuzii cu electroliti, hidrocortizon hemisuccinat si miofilin.

Asistenta  care s-a ocupat de ea EXEMPLARA.

DR. EXMPLARA. a stat cu noi pana s-a terminat perfuzia, i-a luat nivelul de oxigen din sfert in sfert de ora, la fel si tensiunea.

Cand am plecat se terminase de mult programul acelei clinici micute.

 

De aceea a avut in sfarsit o noapte linistita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...