Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Imi pare rau Ioana! nu va puteti muta la alt hotel sau cere un calorifer electric?

 

==

 

Mei, la noi idioata aia de primaritza a interzis aplicatiile online prin care comandam taxi.

A dat o lege ca activitatea de taximetrie sa se faca doar prin dispecerat.

Momentan astea tot merg - nu vad cum le-ar putea anihila. E tampita rau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu pot, desi propria-mi mama facea fix la fel (acum are dificultati la iesitul din casa, altfel azi ar fi fost la coada - de fapt stai, ca n-am sunat azi, e posibil s-o fi trimis pe femeia care sta cu ea, si e la fel de posibil ca aia sa se fi pus la mintea ei [:)] ). am incercat sa aflu raspunsul, dar am obtinut cel mult un "de ce nu?" [:-)))]

Si socrii mei la fel. Dar ei zic ca poate nu mai apuca luna martie.

Pentru mama platesc eu. Ca atunci cand nu am facut-o nu a platit vreo 3 ani la rand si a avut o amenda..!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate v-ati gandit ca, dupa atatea sarbatori cu familiile,  e un mod de socializare. Stau la coada si povestesc cum le-au iesit sarmalele si cozonacii. [batcap]Altfel se plictisesc in casa...Unde mai prind ei cateva ore buna inconjurati de atatia colegi pensionari  [:-)))] 

Am pierdut ca Ioana e la hotel...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara!

 

Asta e poza pe care voiam să o pun ieri, dar era prea mare să o încarc direct de pe telefon:

 

post-19501-0-68709200-1515003621_thumb.jpg

 

Noi am umblat de colo, colo. Azi am fost chiar pe câmp să vedem ce mai e pe acolo :). Am fost și în vizite și ne-au îndopat ca pe gâște :).

 

Ioana, distracție plăcută și căldură în cameră vă urez!

 

Marion, bine că ați scăpat de restul de măsea. Oricum ar fi împins-o pe cea de lângă, mai bine că a apărut așa la suprafață. Văleu, ce furtună și la voi, sper că sunteți ok (Alex e încă în RO, pleacă înapoi săptămâna viitoare).

 

Rall, cum a ieșit tortul? M-ar fi tentat și pe mine pentru ziua combinată a tatălui și fratelui meu, dar am scăpat de făcut tort, s-a oferit cumnată-mea. Dar vreau să-l am în vedere pentru data viitoare.

 

Ella, condoleanțe!

 

Eu teoretic încep munca pe 8, practic am început deja să fac mici chestii pentru birou :(. 

 

Seară frumoasă!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion ma bucur ca e Ok cu restul de măsea. 

 

Ella condoleanțe și distracție frumoasa mai departe. 

 

Anja merg și băieții la schi? 

 

Ioana sper sa găsești blănurile potrivite :). 

 

Sora mea voia sa meargă la schi jn we ce vine, sa își sărbătorească pe pârtie cei 40 de ani ce ii împlinește. Dar vor fi -25 de grade! In NY nu la munte, așa temperaturi nu au mai fost de 20 de ani. De dinainte de Crăciun au tot -10/-15 grade, cu factor de vânt se simt -20. Citesc acum ca in nordul Floridei a nins. 

Iar pe mine ma “omoară” ploaia și întunericul. Acum abia începe sa se lungească ziua, cu 3 min pe zi, încă nu se simte...și cum e mereu înnorat e atât de apăsător. Vreau vara...sau măcar soare, sau și mai măcar, zăpada! 

 

Gata ziua de lucru, am plecat imediat acasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihael, iti trimit eu zapada, avem aprox. pana la genunchi. Azi s a mai incalzit, -15 la pranz, boierie ce mai. Aproape a trecut vacanta si au fost doar de 2 ori la sanius, de patinaj sau ski nu poate fi vorba, inca.

 

Acum am mers cu piciul la trambuline, loc de joaca interior. Maine vrem sa mergem toti 3 la muzeul Redpath in centru, sa vada baiatul scheletul complet de dinozaur ce troneaza acolo, montat in postura naturala.

 

In rest, eu desi in vacanta muncesc zilnic la corecturi si planificari pt scoala.

 

Ioana, cum mai sa va tina iarna in frig la hotel. Faceti scandal.

 

Rox, Daniela, fain acolo la voi.

 

De abia astept sa ajung acasa, serile zac nu am energie de nimic. Timpul asta ma seaca de energie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

E ultima seara in Miami, maine dupa-masa zburam spre casa...azi noapte a fost furtuna, se auzeau valurile si ploaia care batea pe balcon...am avut un suite aici: 2 dormitoare, sufragerie si bucatarie, 2 bai...nu mai merge sa dormim cu copila in aceeasi camera  [:D]

 

Bagajul l-am facut ieri, maine mai am de pus doar maruntisuri intr-una din genti...azi am fost la shppping (in magazin am auzit romaneste, prima oara de cand suntem aici),  apoi am nimerit la Bräuhaus din München, asa ca am petrecut cateva ore la o bere, un covrig si o supa gulash..plus muzica nemteasca.

Am facut si online check-in, asa am scapat de-o grija.

 

Marcia vrea sa-si ia brevet de pilot..i-ar place sa piloteze [ph34r] Marco tb sa se intereseze cum e cu scoala de piloti, o poate face gratis daca merge in armata.

 

Cica a nins in Florida, asta dupa 29 de ani [zirea] azi a fost frig, a baut vantul si a plouat..apoi a iesit soarele, dar vantul tot bate ..si e un vant rece.

 

Am avut o vacanta faina, dar de-abia astept sa dorm in patul meu.

 

Multumesc pt condoleante...asa e viata, nu avem ce face.

 

O zi faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...