Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A doua zi, azi.

 

Am fost la pneumolog. Ne-am intalnit din nou cu doamna dr. de aseara si cu domnisoara asistenta. S-au bucurat ca Silvi e mai bine.

Radiografia arata ceea ce stiam deja. nimic la plamani. momentan  i-a pus diagnosticul de bronsita acuta cu miciroorganismme nespecifice.

 

Ne-am invartit si pe langa astm. Dar momentan stam in asteptare.

 

Are ACC, antibiotic, paracetamol sinus, un fel de miofilin, si aerosoli cu flexotide si cu ipratropiu/salbutamol. Multa vitamina C.

 

Cand am plecat de acolo ne-am dus la farmacia Tei crezand ca vom gasi flexotide.

Am fost a 2-a la coada dar cea din fata mea a cumparat 42 de medicamente diferite si am stat vreo juma de ora.

 

in timpul asta Silvi statea pe un fel de scaun, in apropiere unei tejghele de unde se ridica produse comandate prin internet.

Si ce putea sa faca altceva decat datoria. Sa mai tuseasca. Cu batisata la gura of course.

 

Eu am auzit toata conversatia.

Vanzatoarea de la tejghea  ii spune sa bea niste apa ca ii trece. Silvi ii multumeste si ii spune ca nu ii trece cu apa.  Tuseste mai departe din cand in cand.

Deodata o aud pe aia de le tejgheea vorbind cu niste  clienti si cu alte vanzatoare de pe acolo: ia uite cum tuseste, i-am oferit apa, nu a vrut,  sta aici sa ne innebuneasca,  sa ne imbolnaveasca, nesimtita.   Silvi  se ridica si iese din farmacie.

 

Este pentru prima oara in viata mea cand pur si simplu mi-am pierdut uzul ratiunii.

- Nu ti-ar fi rusine dai omul afara din farmacie pentru ca tuseste. Ce scrie aici nerusinato tuse cronica - ii arat reteta, nu se duce cu apa, nu infecteaza pe nimeni cu nimic. Nesimtitio.

Aici e farmacie vin oameni bolnavi, cu febra cu mucii in brau,  daca sunt singurri pe lume sa nu mai intre in farmacie ca te ofuscheazza boaala lor?

Daca era un handicapat fara un picior tot asa ii spuneai pleaca de aici ca nu ti-a cresut  piciorul de cand stai?

 

A venit bodyguardul, m-a intrebat ce s-a intamplat i-am povestit, am iesit afara sa o luam pe Silvi inauntru. Nu a vrut sa intre.

 

CCS mii-a spus sa o pozam sa o punem pe FB. Am refuzat si i-am spus ca eu nu fac asa ceva. O sa-i fac doar reclamatie.

 

Mai tarziu l-am intrebat cat de tare am tipat si daca am folosit   si alte invective. Mi-a spus ca tare si nu nu am folosit si invective gen injuratura.

 

M-am bucurat. Ca mie oricum nu-mi sta in fire sa injur. Daca o faceam era clar ca mi-am pierdut rau pedalele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Booon si astia de acum l-au luat pe ‘agil’ in brate.

valeu, sper sa nu citeasca vreun sef de-al meu chestia asta, ca numa' "agil" le lipsea din vocabular. sau o fi totuna cu "proactiv"-ul nostru? [fri]

 

mda, cu leadershipu' cred ca v-am povestit prin toamna ca ne-a oferit cu generozitate firma un asemenea curs, stricandu-ne un week-end. si cum stateam noi si ne intrebam ce naiba vrea omu' ala de la noi de ne invata cum si cand sa dam afara (sau nu) pe careva sau sa-l mutam pe alta pozitie (chestie aplicabila, oricum numai partial, pentru sefa departamentului, in niciun caz pentru noi, care cu echipa care ni se da tre' sa defilam), am aflat ca individul care ne tinea cursul mai avea in portofoliu si unul de project management, da' nu i-a zis nimeni ca pe ala-l vrem. no, felicitari, si celor de la noi care-au discutat cu el, dar si lui, care chiar si-a imaginat ca intr-o companie ca a noastra sunt 20 de oameni cu dreptul de a lua asemenea decizii   [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Citesc, citesc si ma umflu in pene:)))...am gasit ca in zodia mea femeia este cea mai inteligenta dar si cea mai dulce din intreg zodiacul. Asa zice FBook-ukul, deci nu-mi stricati bucuria:))))). Acu' va provoc sa descoperiti zodia:..

 

Clar nu balanta! Dășteapta (sic) ma cred, dar dulce nu am fost si nu voi fi vreodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...