Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pfii, aproape nu mai stiu ce am citit.

 

La leadership si agilitate nu ma pricep, eu s mai la baza piramidei. Mi a placut povestea Miannei cum a ajuns pe DC ( chiar ma intrebam :) Si eu am auzit de Bakugani cand nu eram inca mama, de la baiatul consortului.

 

La noi e o vreme in dinti de fierastrau, azi au fost 4 grade, maine vreo -18-14. Multa lume tuseste si e bolnava la scoala, sper sa nu luam si noi ceva. Suntem vaccinati antigripa

l toti 3, stiu ca vaccinul nu e f eficient anul asta, chiar si asa, eficienta de 30% inseamna ca poti sa faci gripa dar cu 30% mai putin grava decat fara vaccin.

 

In rest scoala- casa, un pic de shopping printre picaturi, mi am luat blugi si niste bluze si baiatului a doua pereche de cizme pe anul asta, deja.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

update: de astazi si barbatul e bolnav...tuseste si face febra suntem terminati! pur si simplu nu suntem in stare de nimic...fiecare sufera pe unde poate.

 

Sanatate!

La mine doar barbatul e activ, sper sa ma fac bine pana ajunge si la el virusul.

In seara asta a trebuit sa ies neaparat din casa si a inceput iar sa-mi fie rau. Am parasit patul conjugal macar el sa poata sa doarma.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate si de la noi tuturor pinguinilor bolnavi, consortilor si puilor.

 

Marion, nu, nici pe departe, virusii s vioi si tropaie, spitalele dau pe dinafara de bolnavi,  multi cu complicatii, in State am inteles ca e si mai rau, cu cazuri mortale si nu putine. Ma rog, asta vad la stiri, in jurul meu la servici 80 %  din colegi tusesc stranuta etc.

 

Ei, inca 2-3 luni si scapam de iarna. Cand va citesc si vad poze cu irisi, frezii si alte alea ma inervez ingrozitor si ma oftic.

 

Apropos de vacante, aici sunt trei trimestre inegale ca durata, fara vacante intre. Sunt 180 de zile de scoala pt elevi, anual. Anul asta pe 29 ianuarie s au facut 100 de zile, deobicei se sarbatoresc in scoli cu o defilare a bobocilor de maternelle.

Vacanta urmatoare e in saptamana 4 martie, apoi mini vacanta de Paste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata,

 

Pfui, ce de bolnavi! Sanatate si multumiri ca ma faceti sa nu ma mai simt atata de singura! [:D]

 

Dupa ce am avut "puseul" ala de febra, 37.19, de aseara m-am simtit bine.

 

Silvi e mai bine, dar a avut reactii adverse de la flexotide sau de la ipratropiu/salbutamol.

A fost nervoasa, nelinistita, ceva puls crescut, o apucase plansul, depresia.

 

Am aflat abia azi-dimineata. Ca eu de pe la 7, de aseara i-am spus sa se nebulizeze, dar ea a facut-o pe la 12 noaptea cand dormeam lemn.

 

I-am zis ca azi micsoram dozele. Si ea, nu, nu, nu ca poate ma fac bine mai repede.

 

Oare toti berbecii sunt asa incapatanati? Oare toti isi enervau parintii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...