Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi,

 

sanatate multa tuturor!

 

Ieri am fost la o petrecere aniversara la patinoar. Din 3 ore, au patinat cam 2,5 si restul au mers sa manance tort. A fost un succes nebun! Patricia vrea sa facem si ziua ei tot acolo. Ea patina un pic si dinainte, dar acum s-a antrenat cu colegii si si-a dat drumul bine de tot. Erau simpatici, mai luau cate o tranta dar se ridicau si o luau de la capat. 

 

Azi as avea chef sa fac ceva bun (=dulce) dar sunt anti-talent... sa vad daca gasesc pe net vreo reteta garantata anti-esec.

 

Weekend fain sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

sanatate multa tuturor!

 

Ieri am fost la o petrecere aniversara la patinoar. Din 3 ore, au patinat cam 2,5 si restul au mers sa manance tort. A fost un succes nebun! Patricia vrea sa facem si ziua ei tot acolo. Ea patina un pic si dinainte, dar acum s-a antrenat cu colegii si si-a dat drumul bine de tot. Erau simpatici, mai luau cate o tranta dar se ridicau si o luau de la capat. 

 

Azi as avea chef sa fac ceva bun (=dulce) dar sunt anti-talent... sa vad daca gasesc pe net vreo reteta garantata anti-esec.

 

Weekend fain sa aveti!

Ca de la un anit-talent la altul.

singurul dulce ce mi-a iesit vreodata este [pk] crema de zahar ars!

 

apoi clatitele si de 2 luni m-am specializat in tort intors de mere. Nu iesie asa pufos ca la altii, dar iese si se mananca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 

 

Azi gătesc somon in crusta cu orez jasmin și Michigan Apple pie, dar cumpăr aluatul din magazin, ca durează mult pana îl fac acasa. 

 

In program avem un concert de balalaica de la ora 16 și seara la tv la prima ediție de Melodifestivalen, selecția Pt Eurovision. 

 

Michelle multă sănătate, e cumplit sa fiți toți bolnavi deodată, am fost și noi toți 4 acum vreo 7 ani, de gripa porcina, dacă va amintiți de ea...deși ne vaccinasem toți, am luat-o după un an de la vaccin, in “sesiunea” următoare...diana a rămas cu probleme cu sinusurile de atunci, și in ziua de azi deși s-a mai atenuat. 

Eu am avut ghinion de fiecare data cu vaccinurile in ultimii ani, mereu m-am îmbolnăvit și foarte urat, zăcut 2 săptămâni in pat, nasoale sunt gripele astea! 

 

Sambata frumoasa! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi fulguieste...au anuntat ca iarna revine in forta.

 

Am fost rapid pana la supermarket sa iau un pui la rotisor si paine cu unt impletita , pt Marcia...asta mananca mai nou la pranz..o tine asa cateva saptamani, apoi trece la altceva.

 

Maine mergem in vizita, prietenii nostri s-au mutat de la 4.5 la 3.5 camere...inainte plateau 3000 franci la chirie, ceea ce e mult pt 2...si le ajung 3 camere, acum platesc 1800 fr.

 

Duminica viitoare merg cu Marcia la concert la Lady Gaga, iar luni ea zboara la ai mei...2 saptamani ne facem de cap  [:D]

 

Dimineata am gasit soricica moarta, ne asteptam la asta, pt ca avea 3 ani...dar tot e trist [:(] am hotarat sa nu mai iau animalute, sper sa ma tina...mi-ar place un Degu sau un papagal...sau inca o pisica.

 

Sanatate multa celor bolnavi...eu nu racesc, ai mei nu au fost nici ei raciti pana acum...noi mancam zilnic ceapa sau usturoi...eu mananc ceapa inclusiv cu salam  [:D]

 

O zi faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si de la noi.

 

-18 dimineata, cu real feel -26...

 

6 saptamani inca de iarna sunt o nimica toata, teama mi e ca vor fi mai multe. 

 

Am facut de dimineata french toast, friganele, copilul cica: asta i reteta de a lui tata. Nu mai mamcase demult asa ceva si mereu cand e ceva nou e reteta lui taica su, cica.

 

Trebuie sa spal vasele si sa concoctez o supa, ceva de iarna, rosii cu ardei copti sau supa de ceapa, cu crutoane si cascaval deasupra.

 

Apoi mers la inot si cumparaturi, tre sa luam un cadou unei fetite. Ati auzit de fingerlings, ultima nebunie in materie de jucarii ? O prostie tare acumpa.

 

Michelle, sper ca sunteti mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu balalaica e așa: doua colege de-a soțului, cânta la balalaici :). Pe una o știu mai demult, am fost la un concert Acu mai mult ani. Acum vine un solist nu știu de unde și va cânta cu orchestra de aici, doamnele doctorese fiind in orchestra. Au împărțit bilete gratuite, a luat și al meu soț doua :). 

 

Ioana nu te ajuta Patri la prăjituri? Poate are mâna mai buna :). Sau B? 

Eu de când au crescut fetele am tare mult ajutor, acum ca Diana a plecat, e Silvia. Gătim împreuna mai mereu. Uneori o rog eu sa ma ajute, alteori vrea ea. Este când face și singura. Ma bucur ca m-au moștenit amândouă și le place sa gătească. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...