Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Ați auzit vreodată de gusli? Nici eu :). 

 

Azi a fost o rusoaica ce a studiat acest instrument de la 8 ani pana la universitate și a cântat in orchestra și solo. Suna magic, ca picăturile de ploaie, la lucirile de stele. 

 

Balalaicile au sunat minunat, au acompaniat chiar și un solist de blues, cică e vestit, a avut multe albume nominalizate la Grammy. E american dar stabilit in Suedia din 1970. Eric Bibb. Foarte fain a fost concertul, superb. Dar eu sunt ușor impresionabila și mai deloc critica :). 

 

In orchestra erau de fapt 5 medici, plus doua profesoare de la fosta școala a Silviei. :) 

 

Gotlands Balalajka dacă vreți sa ii auziți pe YouTube. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

astazi a trebuit sa ies pana la magazine sa cumpar ceva lui William sa manince. abia am condus

I-am luat niste tacos, burritos de la taco bell...mi-am luat  si eu o enchilada.

desigur ca nimic pe ce pun gura n-are gust...totul e amar.

 

acum vad ca mi-a iesit o eruptie pe piele...nu stiu alergie de la ceva...ppoate de la atitea medicamente, poate de la enchilada asta...habar nu am.

 

m-am saturat si de stat in casa, si de bolit...si de tot....afara e aa de frumos...ies cu William prin curte, sa joace in pic basket sa prinda forta.

William e supart foc ca a pierdut 2 jocuri de basket cu boala asta...dar deh...nu aveam cum sa -l duc si el n-avea cum sa joace asa de bolnav.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, cred ca ati luat gripa de anul asta, care este foarte nasoala din cate am auzit.

Nici nu stiu ce sfat sa iti dau, decat ca la anul sa va vaccinati. Stat la pat, multa hidratare, curatat bine caile respiratorii. La tine nu a functionat Tamiflu?

Sanatate multa!

 

William a fost singurul vazut de dr. si ea a spus ca nu e flu e doar raceala. mie prin telefon , dupa cce I-am spus simptomele de la inceput...la fel mi-a spus dr ca nu e flu e racceala...deci daca raceala asta e asa de cumplita...imi dau seama cum de poate sa moara lumea de la flu.

 

eu cred ca totusi Tamiflu ul a functionat.  nu mai stiu cand am inceput sa-l iau...parca marti dupa amiaza. azi sambata dupa amiaza vad ca ma simt in pic mai bine. chiar daca mai tusesc si imi curge nasul ca la robinet...de citeva ore nu mai am starea aia de moleseala.  am reusit chiar sa fac curat in bucatarie...si tirindu-ne asa cum am putut am mers la o plimbare pe strada.

 

treb sa ma fac bine pana luni, ca luni am o zi mare...nu va spun ce e, decit daca iasa bine. stiu doar ca am nevoie de multe rugaciuni de reusita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la 11.....

 

Viviana,imi pare tare rau de suferinta fetei si iti inteleg simtirile.Doamne te-ai abtinut ?

Nu-mi vine sa cred....pai sunt niste proaste de asitente de farmacie,cu scoala facuta in vreun subsol de bloc,care habar nu u nici cum se ia paracetamolul....ar trebui eliminati din sistem aranjatorii de medicamente in rafturi.........

 

In alta ordine de idei....eu am in sfarsit doua zile de concediu,care ma vor costa scump ca nu-mi face nimeni treaba, maine ,in concediu trebuie sa merg sa ma mut in alt birou ca le-a fata mintea cine stie ce idee creata la superiori....cu copilul dupa mine ca nu am altfel...noroc ca ma lasa in pace sa-mi fac damblalele si nu prea intreaba nimeni de sanatate pe la job la mine...

 

Eva vrea sa schimbe sportul...i-am gasit o combinatie de sporturi si o sa testam daca ii place....acus mergem la bazin si sauna si ieri am fost si eu la miscare....nu zic de ce gen,am incheieturile si mainile pana la umeri tepene,dar ne revenim noi.....am fost impreuna si foarte receptive micutele...mai era inca o fetita si au luat-o in serios ,cam in serios....

 

S-a inaltat fiica-mea si s-a subtiat are niste picioare lungi ......se cunoaste ca face sport...mult sport.....la scoala a avut vreo doua teste busite..de ordinul 85-90 puncte...dar si-a revenit spectaculos....

 

In rest munca.munca si iar munca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

;) Nu am toti neuronii la mine, dar banui ca se refera sa il folosesti cu ceva, timpul, nu sa il irosesti. Desi mai trebuie si pierdut din cand in cand.

 

Miha, tare fain tabloul facut de Silvi. Sper sa o incurajeze sa faca ea singura de la 0, mai ales ca are talent la desen.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...