Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Eu n am gasit tabloul Silviei, cred ca mi a scapat desi ma laud ca scanez tot.

 

Am avut o zi plina, copilul s a jucat niste ore bune la o aniversare, noi am fost la cumparaturi, am venit sa l luam si am mai stat vreo 2h. Am palavragit si am mancat doua feluri de tort.

Si gata weekendul. A nins din belsug azi, sa vad cum se circula maine.

 

Eumada, m ai facut curioasa ce sport practici tu, iar Eva ce combinatie de sporturi.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana mersi :). Sper și eu, făcea lucruri faine când era mai mică, are talent și știe și ea, dar n-a mai pictat de tare demult. In Septembrie i-a adus prietena noastră când a fost aici, cadou un tablou din asta și l-a dat gata in doua zile. Era Pt copii :). A vrut mai grele, la asta a lucrat o săptămâna fără o zi :). 

 

Fleur n-am pus aici ce a pictat Silvia, e pe fb. E vorba de painting by Numbers. 

 

Promit sa pun poza și aici dar mai târziu. Trebuie sa fug cu diana la urgenta, o sa va scriu mai târziu ce și cum... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

La noi totul e mai bine. Silvi tuseste din ce in e mai rar.

Am vorbit aseara si cu sora mea, ii trimisesem si ei toate raporturile medicale ale Silviei.

Mi-a confirmat ca tratamentul este ok. Acelasi tratament il da si ea.

M-a invatat cum sa verific daca mai are bronhospasm si cat de puternic e si in functie de asta ce sa-i scot din nebulizator. Numai ca are regim fara sare.

 

Si apropo de regimul fara sare nici nu mai stiu ce sa ii mai dau. Ieri i-am facut un fel de tocanita din ciuperci si curcan cu multa, multa verdeata ceapa, usturoi si legume. Pe asta a mancat-o.

 

Sper ca si la Michelle totul sa fie mai bine si pe la toti bolnavii.

Astept vesti si de la de la Miha ca e totul OK

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna !

 

Sanatate multa Dianei, Mihaela! Sper ca nu e nimic grav [pup]. Frumos tabloul Silviei si m-ai inspirat sa fac si eu cadou la ai mei cate unul, sa vad daca le-ar placea. Foarte interesant ce ai povestit de concertul de balalaica. Mi se pare extraordinar ca oameni cu joburi fara nici o legatura cu muzica sa aiba un instrument ca hobby, sa studieze, sa exerseze pana la a da concerte. Cred, oricum, ca iti trebuie si talent nativ. degeaba iti place muzica, daca esti afon. 

 

Michelle, sanatate si voua! Sper ca deja sunteti toti trei mai bine [pup]

 

Fleudelise, cred ca vi s-a acrit pana peste cap de zapada si frig. Pe de alta parte, mie mi-e dor de o iarna cu zapada multa. 

 

 

Noi am fost la printii mei in weekend. Mama e incredibil de bine : e vesela, plina de viata, face planuri pt la vara, e energica (desi ea zice ca oboseste mai repede , dar isi asculta corpul, se odihneste mai des) , a mancat bine, a stat cu noi o garamada la povesti, ne-a facut bunatati. A fost tare bine.

 

Duminica am plecat de dimineata si am reusit sa ajung si la meciurile de tenis. Am prins setul 2 al meciului de dublu si cele 2 meciuri de simplu. Am fost cu Bianca si cativa prieteni, baietii nu au vrut. Ne-a placut f mult! Am obtinut autografe de la jucatorii care au evoluat duminica, a fost un sentiment f frumos sa fii sala, sa strigi, sa incurajezi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

;) Nu am toti neuronii la mine, dar banui ca se refera sa il folosesti cu ceva, timpul, nu sa il irosesti. Desi mai trebuie si pierdut din cand in cand.

 

Miha, tare fain tabloul facut de Silvi. Sper sa o incurajeze sa faca ea singura de la 0, mai ales ca are talent la desen.

Eh, ai toti neuronii la tine.

Asa este.

doar ca aseara ma gandeam ca azi e luni si s-a terminat huzurul din we si ca filosofeala lui Seneca nu se potriveste unei noi saptamani de lucru.

Atunci cand esti la serviciu si ai ceva de facut minut de minut ti se pare ca timpul trece mai repede.

Din punctul asta de vedere il contraziceam [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

 

din nou, sanatate multa tuturor

 

Viviana, ma bucur ca e mai bine Silvia. era si cazul!!

 

Mihaela, sper ca e totul ok cu Diana

 

Patrick s-a gutunarit si el, nimic major.. inca!! :) dar a fost in carantina ieri

 

in rest nimic nou sub soare pe aici, vreau primavara... si o sa va toc cu asta la cap inca 2 luni :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

Miha, sanatate Dianei!

 

La noi se vede luminita, incepem sa ne revenim desi am ratat weekend-ul. Am fost un pic trista, aveam multe planuri dar mi-am revenind gandindu-ma ca le-am putut amana.

Pitica mea a zacut sambata cu febra care nu scadea nicicum, dar a doua zi era in forma. A ramas cu o tuse care o cam necajeste noaptea.

La scoala au probleme cu lipsa cadrelor didactice. Din cauza salariilor mici nu sunt suplinitori, o parte din titulari au gripa si nu are cine sa-i inlocuiasca. Grea misiune are directoarea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Am avut un weekend linistit...sambata nu am facut nimic, asa ca m-am mutat de pe-o parte pe alta a patului....nu-mi place deloc sa stau, greu a trecut timpul...m-am uitat la diverse reportaje...ieri am fost in vizita, e frumos noul apartament al prietenilor nostri, e mai mic, dar mai calduros, si la propriu si la figurat.

Aseara am picat lati amandoi, eu pt ca m-am trezit la 4.30am (am avut de indeplinit o misiune cu Marcia si am reusit  [:D] povestesc mai multe la mijlocul lui martie) si al meu de la prea mult vin  [ph34r] eu sunt sofer cand mergem la prietenii nostri. 

 

Si da, Degu sunt tare dragalasi, te poti juca cu ei...tare mi-ar place unul...numai ca au nevoie de o cusca mare, arata ca un dulap...si costa in jur de 400 fr...asa ca nu stiu, mai analizez...sau inca o pisica...cu papagalul este greu, pt ca nu-l poti lasa singur...plus ca face mizerie.  

 

Corina, mercic, am primit si eu informatia si ne vor da banii inapoi...trimit biletele inapoi si ei imi trimit banii in cont...sincer nu-mi pare rau, asta pt ca nu prea aveam chef de concert. 

 

La noi vine iarna, e frig si miercuri va ninge iar  [zirea] si eu vreau sa vina primavara.

 

O zi cu soare va doresc. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...