Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Seara buna! 

 

Am stat 4 ore la urgenta. E bine, ne-am luat o piatra de pe inima.

 

Foiletonul începe joi când ne-am întâlnit la prietena noastră și Diana se plângea ca se răcește. Vineri s-a învoit la job, a stat acasa. Dureri mari de cap, amețeli, stați de leșin, lipsa de energie. Fără durere in gât, fără muci. 

Sambata am fost pe la prânz sa ii duc ceva dar nu am urcat, a coborât ea. Peste câteva minute îmi scrie ca a ajuns in casa Gâfâind și i-a venit sa lesine, apoi așa a ținut-o toată ziua. Plus un cap dureros de tot ce nu ceda la o doza de alvedon. A sunat la 1177 care e la noi un număr de urgenta, i-au spus sa ia doza dubla de alvedon și dacă e mai rău sa meargă la urgenta. Pe la ora 8 seara îmi scrie ca i-a amorțiți brusc mâna stânga, se duc la urgenta. Au plecat peste trei ore, analize de sânge Ok. 

Duminica starea exact la fel, ma întreabă ce zice ovi. Eu nu ii povestisem seara dinainte și duminica era la spital, de garda. Au fost arat de mulți la urgenta ca a ajuns seara la 10, de obicei ajunge pe la 16-17. Îl întreb când ajunge acasa, prima lui întrebare dacă i-au făcut CT scan...nu ii făcuseră. 

Am dormit ca pe ghimpi și eu și diana și la 8 dimineața am fost la urgenta. 

De data asta am dat peste alți medici și au propus direct CT scan. 

Nu e nimic suspect (noi bănuiam un cheag) așa ca trebuie sa se odihneasca și sa ia trei zile combinație alvedon-ipren și speram ca va trece. 

 

Revin 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laura ce ma bucur ca ați ajuns la cupa Davis! Știu ca îți doreai. Și ma mai bucur ca mama ta e bine, sa rămână tot așa pana la adânci bătrâneți!

 

Despre zgomote care sa ma facă sa ma simt acasa, nu am din copilărie...dar am de aici, din casa in care stam. Când e mama la noi și ma trezește cu zgomotul din Bucătărie și ajunge mirosul de cafea pana in dormitor. De fapt e un miros al copilăriei, dar e amestecat cu fum de Țigara acela și cu tusea lor tabagica de dimineata, deci nimic plăcut. :(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, doamne Mihaela, aia nu a fost piatra, a fost ditai bolovanul! [pup]

====

Si amintirea mea linistitoare e tot zgmotul infundat ce se aude dimineata din bucatarie, mirosul de cafea sau de "oua ca la pui".

Mersul tramvaielor la ora 4.30 dimineata, cand deschideam incet ochii, incercam sa-mi dau seama daca se duc sau vin si eram bucuroasa ca traiesc si ca mai am 3 ore de somn.

 

Mirosul de balega si fan e sinonim cu fericirea. Imi creeaza o senzatie profunda de pace. Devin tacuta, melancolica, intens multumita sufleteste.

Vacantele de vara le pettreceam la bunici la tara. Dimineata de tot deschideau usa sa intre aerul rece al abia rasaritului de soare. Vacile plecau la pascut si isi lasau balega pe ulita, taranii coseau.

Mustele ne bazaiau si ne acopeream cu cearsafurile pana peste cap, asteptand sa auzim pasii vecinei care ne aducea in ulcior lapte cald proaspat muls.

Atunci readormeam fericite.

 

Nu am amintiri din copilarie numai eu singura. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...