Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Buna dimineata!

 

N-am, mai rezistat si mi-am luat liber maine.

Nu-mi pot imntra in ritm,pur si simplu.Mi-e o lene de ma doare!

 

Din banii de colindat si urat si-a luat ffica-mea boxa karaoke...a vazut la un prieten si vrea si ea......azi maine ajunge....ca vrea sa-si invite prietenele si sa cante.....asa cum afcem noi adultii de ne prapadim de ras.

 

Martui au fost extrem de dulci fetele.....si-au pus singure muzica lui Gica Petrescu si cantau si dansau hora"casuta noastra"....Toate erau blonde cu par lung,ziceai ca erau zânuțe.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi,

 

Azi plecam spre casa. A fost tare fain, mai ales ca ne-am intalnit cu oameni dragi: DarkBendis si niste prietene frantuzoiace. 

 

Cu Dark et co. ne-am vazut marti seara la o cafea si pentru ca nu am terminat de de povestit despre studenti internationali, teorii ale conspiratiei si sarmale si se inchidea cafeneaua ne-am dus si la ei acasa, sa gustam sus-pomenitele sarmale care au fost delicioase. A fost o seara faina cu o familie foarte frumoasa - pe Lachlan il declar cel mai cuminte baiat pe care il cunosc :) iar Ailsa e o forta a naturii deghizata intr-o fetita simpatica.

 

Aseara ne-am vazut cu prietenele noastre frantuzoaice si am mancat la un resturant foarte misto, Mezzidakia.

 

In rest am fost prin muzee, prin oras, la magazine. Eu as fi vrut sa testez si metroul dar nu am avut ocazia. Si ne-a plouat infinit.

 

Cu camera de hotel e asa: ei regleaza sa fie cam 19-20 de grade ca asa te odihnesti cel mai bine noaptea. Insa cand vii murat din oras ptr ca geaca impermeabila nu a facut fata ploi torrentiale si la umeri esti fleasca, vrei sa fie mai spre 23 de grade sa te incalzesti. Iar aerul conditionat era un fel de aparat din evul mediu timpuriu, care mai mult haraia decat facea caldura. Asa ca aseara B i/a demontat filtrele de nush-ce si dupa aia a inceput sa mearga si ne-am uscat corespunzator. Plus ca noua ne place sa fie mai cald in camere, acasa tinem cam 22.5-23 iarna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa comentez intre 2 mtg-uri:)))) nu pot sa zic ca pe mine ma omoara englezii astia cu standardul lor de incalzire si cu economiile lor...

Cel mai mare frig l-am facut in primavara  in care am vizitat Londra. Ne-au lasat niste prieteni casa lor...Am tremurat acolo ca un.... puneti voi restul [pk]. Am dat caldura la maxim si a stat asa tot timpul, si casa tot nu se incalzea. Ma duceam la bucatarie, sa beau apa, in cizme si cu haina pe mine...Si casa era frumoasa, si renovata .... vai de mama lor...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place caldura, asa ca aici am dat drumul la aer pe caldura la 30° [:D]  sunt mari camerele si nu se simte caldura ft mult...plus ca noaptea inchidem aerul, pt ca face galagie.

Acasa insa dormim fara caldura in dormitor, nu e nevoie sa dam drumul.

 

Ultimile ore aici, ne pregatim de plecare..azi e soare, dar cu dinti.

 

Aici spuneau ca in nordul Americii au fost si -40° [zirea]

 

Marco ar vrea sa mergem la Revelionul viitor in Norvegia sau Finlanda...sa vedem acum ce preturi sunt...mandra nu vine cu noi, vrea sa stea acasa si sa petreaca Revelionul cu prietenele (asta pt ca mergem deja la Rovaniemi in martie, de Paste..plus ca din august va avea doar 5 saptamani de vacanta pe an, asa ca vrea sa mai pastreze din ele).

 

Sa ne reauzim cu bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

20.5-21 grade termostatul in living.

In camere  se fac 22.5 grade si deschid geamul sau las usile deschise ca ma sufoc.Noi nici nu purtam papuci de acasa....la 20 grade stam in tricouri si pantaloni scurti si fara papuci de casa.20.5 e perfect.

Am o vecina in casa de alaturi ,care e friguroasa si sta cu centrala la 23...24.....e as acald la ea ca abia poti respira.Plus ca factura la gaze ii vine undeva la 700 ron pe luna....si e vesnic bolnava(racita adica).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...