Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Neata buna! 

 

Mihaela, ma bucur ca nu e nimic grav cu Diana! [pup]

 

 

M-a luat de asnoapte o durere de cap de aia "meseriasha" care nu a cedat la nurofen. M-am tarat jos din pat, nici  nu imi venea sa ma duc la munca. Am ajuns la birou, am facut o comanda de carti pe elefant .ro si acum ma fac ca muncesc. Cei din jur se fac ca ma cred.  

Ce ai comandat? 

 

Rea e durerea de cap. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mi-e lene de ma doare1

 

Am concediat-o pe aia de facea curatenie.Isi bateau joc de mine si banii mei.Profitand de faptul ca plecam de acasa dimineata si veneam si vin noaptea,faceau de mantuiala.Cand am tras canapelele,la o luna dupa Craciun am gasit in living,sub ea praf gros si ace de brad,O saptamana dupa Craciun  au varsat fetele suc pe jos.Am sters eu atunci dar s-a dus dupa canapeaua di camera Evei.Saptamana trecuta am tras canapeaua ca se dusese telecomanda dupa ea.Praf gros si lipicios exact unde se varsase sucul.Pai mai frate daca timp de o luna tu faci curat cum naiba faci?De jur imprejurul covorului?

Asa ca le-am dat liber ,nu-mi place sa fiu luata de fraiera pe o suma deloc mica.

 

Eu m-am inscris la un curs de lupte de strada...de fapt o combinatie de miscari ,care pot fi facute de oricine,dar care dor.....imi place la nebunie,e cu totul altceva fata de ce am facut de-a lungul timpului....miscarea e importanta e foarte multa si se folosesc diverse prize ....foarte simple dar a naibii de eficiente.....Iar pe Eva am inscris-o la o combinatie de capoeira si ninjutsu......foarte fain ..aseara a avut primul antrenament ..a cunoscut doi baietei extrem de politicosi,care o invitau sa fie ea prima la diverse....unul de 6 ani si unul de 10....care erau cu parintii,desigur.,,i-au explicat de zeci de ori,au ajutat-o....instructorul e un tip foarte atent si rabdator,.ea,invatata cu tot felul de baieti care alearga necontrolat si s eizbesc a fost extrem de uimita,mai ales ca vorbeau si frumos......"mama,baietii astia vorbesc asa frumos...."...ora e cam inaintata 20-21.30 dar nu e problema...poate doar pentru mine....

 

Si-au schimbat numerele de telefon,sa mai zic ca e singura fata?

 

Oricum mult mi fain...daca dansul de societate nu a functionat poate asta o face.De asemenea explicatii si explicatii.....despre cum sa se comporte...despre evitarea diplomatica a conflictelor....foarte fain.

 

Miscare facem si la bazin plus sauna....sta si ea cam 20 minute in doua reprize de 10.....acu` sa vedem cum ne descurcam cu timpul.

Saracul sotul meu una doua ne vede plecand .....intreaba pierit...'la ce ora va intoarceti?"....Sa gatesc ceva pentru ea cand vine acasa?

 

Asa imi e de drag cand il vad resemnat .... [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, am luat 2 carti pt Rares si "Sotia plantatorului de ceai" .

 

Mama a facut joi un RMN si azi medicul ce a operat-o a vazut rezultate si a zis ca e SUPER! Ca arata mai bine decat la RMN-ul din  noiembrie. Deci chimioterapia isi face efectul, ce a ramas din tumora nu creste, ci da inapoi. 

Sunt atat de fericita! Ma apuc sa le caut parintilor oferte la Slanic Moldova, sa se duca la spa si relaxare [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, sanatate multa in continuare, ma bucur ca merge totul bine!  [flo2]

Viviana, voi cum mai sunteti? Am citit ca mergeti si voi spre bine. Cum a fost sesiunea pt Silvi?

 

Mada, fain, ma bucur ca va place. La artele martiale stiu ca se pune mult accent si pe disciplina, comportament, autocontrol, pana la "bataie", ma rog, pana la procedeele propriu zise (ca stiu ca nu e bataie pura, de aia am cu pus ghilimele).

 

 

M-a speriat rau de tot accidentul ala de la Bd Dacia/Calea Victoriei... am fost in zona si am vazut "campul" imprejmuit, ca inca se faceau cercetari. Accidentul propriu zis si oamenii nu l-am vazut, ii uasera deja la spital, se petrecusera faptele pe la 3 pm, dar a fost inchisa circulatia in zona vreo 4 ore... noi pe la 6-7 eram in zona....  Mai era politie, faceau masuratori, cercetau masinile...Masinile era zob toate, proiectate care incotro  [alcool]

Groaznic ca soferul a intrat ca in branza, cu f mare viteza in niste masini oprite la semafor, fara frana , fara nimic... mai consumase si cocaina... vroia sa-si omoare nevasta care era cu el... a luat-o la pumni si dupa accident, pe strada..... DUpa aceea ca nu, ca le place lor sa mearga cu viteza si asa ii ceruse sotia (!!!)

Deci.... mai traiesti cate zile scrie ca mai ai "la caiet".... ca nici sa stai pe loc la semafor nu mai e sigur.... [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe dementul asta l-au lasat in libertate...pe mamele alea le-au bagat in arest...iti vine sa vomiti de cum isi fac treaba institutiile.Haotic si fara sens.....macar nu au fost victime decedate.....parca asa am citit.....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Laura, ma bucur ca mama ta e bine. 

 

Miha, sanatate multa Dianei. 

 

La noi e nebunie mare azi, din cauza pietelor care au luat-o razna  [zirea] teleconferinte, publicatii, interviuri etc etc.

 

Si vremea e de cacao, e ger si totul gri. 

 

Marcia era nervoasa de dimineata...cativa colegi au facut galagie la ora de franceza, asa ca profa le da azi test la toti  [zirea]  

 

Cam atat de pe frontul de vest. 

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...