Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maine anu’ se-nnoieste, pinguinu’ intinereste!


Recommended Posts

Si pe dementul asta l-au lasat in libertate...pe mamele alea le-au bagat in arest...iti vine sa vomiti de cum isi fac treaba institutiile.Haotic si fara sens.....macar nu au fost victime decedate.....parca asa am citit.....

Da, nu a murit nimeni. Nici in stare grava nu au fost, doar ceva contuzii, din fericire. 

Doar asa, ca iti sta mintea in loc de cum se petrec unele lucruri....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 971
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

;)

 

La inmormantarea unui cardiolog toate erau in forma de inima: coroanele, coliva etc

La un moment dat unul dintre participanti incepe sa rada.

- Domnule! Suntem la o inmormantare. Chiar asa?!

- Ma scuzati, dar imi imaginam cum va fi la inmormantarea mea. Stiti, eu sunt ginecolog. 

 

(Via iaacasa.ro)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va invit la o mare provocare - eu nu am reusit sa-i dau de cap. E din categoria "exista lege, dar nimeni nu o respecta". Poate ma ajutai voi... poate fetele care au tangenta cu domeniul medicamentelor - Roxana, Mianna....

 

Unde se pot preda medicamente expirate?

 

Legea zice asa: medicamentele expirate, cu ambalajul deteriorat sau pe care nu le mai folosim trebuie predate farmaciilor. Conform Ordinului Ministerului Sănătăţii Nr. 119/2014, această categorie de produse trebuie dusă în mod obligatoriu la farmacii, care au contracte cu operatori specializaţi în colectarea, transportul şi eliminarea acestora prin incinerare ecologică, în cele mai bune condiţii de siguranţă.

 

Teoretic, da, la farmacii. Dar daca te duci concret si intrebi la o farmacie incepe distractia:

- de unde aveti medicamentele? Le-am cumparat cand am avut nevoie si au expirat

- le-ati cumparat de la noi? - Da' crezi ca mai tin minte de unde am luat fiecare cutie/sticla? Sau ca pastrez bon pt ele atata timp...

- pai si de ce ni le-ati aduce noua? - Pai asa zice legea.... Care lege? 

- aruncati-le si dvs la gunoi, in toaleta, noi nu ne ocupam cu asa ceva...  Pai legea zice altceva.

Am intrebat la vreo 4 farmacii pe langa mine: belladona, helpnet, catena si una independenta...nimeni nu stia nimic decat gunoi si toaleta + uitat ciudat..

 

Ok, concret, exista vreo farmacie (in Bucuresti in cazul meu) care chiar sa aplice legea  si sa colecteze medicamente expirate? Ei ar trebui sa le dea mai departe la incinerare - singura metoda sigura pt mediu de eliminare a medicamentelor expirate. 

Sau legea este asa de joaca si nu e obligatoriu sa fie respectata?

Sau sunt eu nebuna si nu exista asa ceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...