Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu pisica in Anglia - avion


Recommended Posts

Buna! Planuim sa ne mutam peste cateva luni bune in Anglia si vrem sa o luam cu noi pe pisicuta noastra de 3 ani. 
Stiti cumva care e procedura pentru a o putea lua cu noi pe avion? Ce conditii trebuie indeplinite pentru a putea trece cu ea in siguranta si sa ne asiguram ca nu ramanem fara ea?
A mai reusit cineva sa mearga cu pisica in Anglia? E dificil a-ti gasi chirie daca ai un pisic?
Orice parere mi-ar fi de ajutor. Multumesc anticipat!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Este totusi cineva care a calatorit recent cu animalutul acolo? Intreb asta pentru ca unele persoane spun ca e necesar sa fie tinut o perioada acolo pt. anumite teste si abia dupa aceasta perioada il poti lua, in alte parti gasesc ca nu mai e necesara perioada de carantina si tot asa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Este totusi cineva care a calatorit recent cu animalutul acolo? Intreb asta pentru ca unele persoane spun ca e necesar sa fie tinut o perioada acolo pt. anumite teste si abia dupa aceasta perioada il poti lua, in alte parti gasesc ca nu mai e necesara perioada de carantina si tot asa. 

ai citit linkul pus de mine? exact asta scrie acolo:

 

 Însă de la 1 ianuarie 2012 condițiile pentru animalele provenite din statele membre UE s-au mai relaxat, în sensul că s-a eliminat carantina și testul de sânge.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ai citit linkul pus de mine? exact asta scrie acolo:

 

 Însă de la 1 ianuarie 2012 condițiile pentru animalele provenite din statele membre UE s-au mai relaxat, în sensul că s-a eliminat carantina și testul de sânge.

aminna, am citit :)

Insa sunt nedumerita pentru ca informatiile de pe diverse site-uri tot difera, informatiile venite de la oameni la fel, cei mai multe pe care i-am intrebat vorbindu-mi de prostii gen "carantina 6 luni/doua saptamani" - probabil din auzite, nimic din experienta proprie si eram interesata de o informatie exacta de la cineva care, sa zicem, a trecut cu animalutul acolo in ultimii maxim 2 ani, ca sa fiu sigura ca pot calatori cu mâța alaturi si ca nu risc sa raman fara ea odata ajunsa acolo, nici macar pentru doua zile.

 

Multumesc tare mult pentru timpul tau. Zi minunata sa ai!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...