Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alaptarea bebelusului: ghid complet


redactor

Recommended Posts

  • Administrators

Alaptarea bebelusului: ghid complet

 

Alaptarea este cel mai frumos cadou de sanatate pe care il poti face bebelusului tau. Este de asemeni o perioda de intensa comunicare si intimitate cu puiul tau. Citeste aici toate sfaturile si informatiile care te vor ajuta sa faci aceasta perioda cat mai indelungata si mai placuta.

 

alaptare-bebelus-ghid-122-fb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 4 months later...

Buna ziua,

am eu o intrebare...

bebelusul meu s-a nascut acum doua saptamani. Clar, in maternitate a fost hranit cu biberonul, si nimeni nu m-a invatat cum sa il pun corect la san. In concluzie, am facut niste rani oribile dupa doar o saptamana, eram carne vie. Nu suportam nici bluza pe sani.

am inceput sa scot laptele cu pompa ca sa nu mi se impietreasca si ca sa nu pierd laptele, si sa il hranesc pe bebe cu biberonul.

dupa inca o saptamana, sanii mei s-au vindecat, insa bebe nu se mai apropie de sani. Imi picura laptele direct in gura lui, insa el nu vrea sa suga. Se zbate si misca capul stanga-dreapta, si incepe sa planga rau de tot. Cand ii dau biberonul se potoleste instantaneu. 

Observ ca laptele meu incepe sa scada in cantitate, iar bebe sa doreasca din ce in ce mai mult, asa ca am inceput sa completez cu lapte praf ptr bebelusi. 

Va rog sa ma ajutati sa reusesc sa il fac pe bebe sa suga din nou. El sta cu sanul in gura si plange. Pur su simplu refuza sa suga, cu toate ca sanul imi picura lapte direct in gura lui, ca el ajunge sa se si innece cu laptele. Exista vreo tehnica speciala? Nu vreau sa imi pierd laptele si nici sa ii dau lapte praf.

Il tin si cate o ora la san insa nu suge.

Astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...