Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce invatam cand devenim mame...


redactor

Recommended Posts

Asa este, un copil iti rearanjeaza viata, prioritatile - si cele pe termen lung si cele pe termen maia scurt.

 

Te mai invata sa nu judeci. Nu sunt eu mare "judecator" (adica sa judec oamenii dupa aparente), insa cand nu ai copii te mai miri de una de alta, mai strambi din nas. Si eu ma mai miram, fara sa judec sau sa ma manifest fata de persoana respectiva daca o cunosteam, Apoi dupa ce ai copil, intelegi f bine  [:)]  De ex: tantrumurile din magazine, raspunsuri de ale copilului de genul nu vreau!, teama copiilor fata de straini (straini pt el, cunoscuti de noi parintii), animale sau diverse alte reactii cu care cei fara copii nu sunt obisnuiti. Mirari cum de nu dormi noaptea - eu o sa il invata din prima sa doarma! Sau: eu o sa ii fac un program de masa, nu merge asa la cerere! Pe mine m-au judecat diversi oameni fara copii, cu lucrurile de mai sus, care pe urma au mai inteles cum stau lucrurile, dupa ce au avut proprii copii. Atunci au vazut ca lucrurile nu sunt asa de simple :)) Dar atunci cand eu aveam copii mici, iar ei deloc - se credeau zmei :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...