Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mancaruri de cuptor facute pe plita? Idei?


ML

Recommended Posts

Am cumparat un aragaz nou iar cuptorul este de nefolosit din cauza vaporilor toxici pe care ii emite. De doua zile tot l-am ocolit, problema nu s-a rezolvat iar mancare trebuie sa... produc.

 

Deci ma mut cu ea la plita, la ochiuri.

 

Azi voi face ardei umpluti. Ma intreb cum sa rezolv cu painea de casa (gasisem o reteta de paine chinezeasca facuta la steamer... a incercat cineva?), prajituri, cozonaci, mamaliga cu branza (iesea tare frumoasa, rumena ca o budinca), puiul intreg... In general nu prajesc, am un ceaun, steamer de bambus si un cuptor mic, electric neputuros.

 

Deci caut idei de mancaruri si mai ales metode de a le gati deasupra. Sanatos si patrunse bine (deci nu fast food, prajite la repezeala si in mult ulei). La primavara sper sa pot folosi cumva cuptorul, daca scap de miros. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Am cumparat un aragaz nou iar cuptorul este de nefolosit din cauza vaporilor toxici pe care ii emite. De doua zile tot l-am ocolit, problema nu s-a rezolvat iar mancare trebuie sa... produc.

 

Deci ma mut cu ea la plita, la ochiuri.

 

Azi voi face ardei umpluti. Ma intreb cum sa rezolv cu painea de casa (gasisem o reteta de paine chinezeasca facuta la steamer... a incercat cineva?), prajituri, cozonaci, mamaliga cu branza (iesea tare frumoasa, rumena ca o budinca), puiul intreg... In general nu prajesc, am un ceaun, steamer de bambus si un cuptor mic, electric neputuros.

 

Deci caut idei de mancaruri si mai ales metode de a le gati deasupra. Sanatos si patrunse bine (deci nu fast food, prajite la repezeala si in mult ulei). La primavara sper sa pot folosi cumva cuptorul, daca scap de miros. 

 

aragazul returnat si luat ceva care functioneaza.

cumpara si un slow cooker..mancarurile ies f bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...