Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cadouri pentru un botez... !?


Recommended Posts

  • Administrators

Buna,

Am nevoie de cateva idei: trebuie sa merg la un botez si nu stiu ce as putea sa iau pentru bebe? Adica, mi-as dori ceva mai special ( e botez in familie, dar nu eu sunt nasa) - hainute, lantisoare, cercei, scutece si jucarii... parca sunt banale si toti cumpara aceste lucrusoare... Oare ce as putea sa ofer, mai aparte, mai special, poate si folositor dar si sa ramana amintire?

[flo2] multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

"Un cadou ce va fi apreciat cu siguranță este setul primul dinte și prima șuviță de păr, în care părinții pot păstra amintirile acestea de neprețuit. Un album foto în care să pui pe prima filă o fotografie cu bebe (o poți lua de pe un site de socializare sau poate ți-a trimis chiar proaspăta mămică o astfel de poză ) și să provoci părinții să completeze ei tot albumul este o altă idee interesantă, mai ales într-o lume în care avem zeci de fotografii în telefoane, dar niciuna în formă fizică. O altă idee din același registru este o ramă foto cu un mesaj amuzant.

Din seria cadourilor cu valoare sentimentală, mai poți alege și seturi de amprentă – bebe își poate lăsa acolo amprenta mânuței sau a piciorușului, dar și pandantive gravate cu imaginea bebelușului."

 

sau cateva idei, aici :

https://www.juliana.ro/cadouri-pentru-botez-inedite/

 

un cadou util (dar care nu va fi amintire) este un scaun de masa, de genul acestuia, la noi a fost de mare ajutor, l-am folosit o buna perioada de timp.

http://www.primiipasi.ro/93-puericultura-mare/108-scaune-masa/295-scaun-masa-copil-cu-jucarie-electronica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Album sau rama foto, lampa de ambient pt copiii, hainute.

 

Fata mea poarta si acum un lantisor de argint primit la botez, rochita a fost si ea f frumoasa , a ramas mica acum  [:)] . La primul copil am primit mai mult lucruri practice, scaunel pt mancat, costum de iarna, paturici, jucarii care au fost f  binevente

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...