Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

in ce manual de matematica clasa a III-a...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

mda. nu stiu ce sa cred. am fost din nou incarcati cu teme de vacanta, disproportionat fata de timpul existent. temele contin si exercitii pe care eu nu le stiu rezolva astfel incat sa le priceapa copilul si exercitii cu inegalitati si alti crocobauri. noi nu am lucrat inegalitati in clasa.

 

Gasesti aici:

https://www.manuale.edu.ro/ 

cateva manuale de matematica pentru clasa a III-a. Am vazut ca este lectie despre compararea numerelor dar nu si despre multimi de numere.

 

imi spune Oops, an error has occurred. Page not found!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

conform ordinului ministerului educatiei, nu se dau teme pentru vacanta in cazul invatamantului primar. nici in vacanta de vara, nici in vacantele din timpul anului.

https://www.portalinvatamant.ro/articole/noutati-97/vacanta-de-vara-fara-teme-pentru-elevi-ordinul-ministerului-educatiei-7163.html

 

pepco, de ce nu discuti cu invatatoarea in privinta temelor si a dificultatii acestora ?

sau poti lua in calcul mutarea copilului tau la o clasa paralela, la o invatatoare care este mai "omenoasa" din acest punct de vedere - al temelor pentru acasa.

 

da-mi te rog un exemplu de problema cu inegalitati, poate stiu sa-ti spun cum le-a rezolvat fii-mea la momentul respectiv. daca mai aveam manualele de clasa a III-a, ma uitam sa verific, dar le-a predat la scoala...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana_vio, eu am estimat cat ne-ar lua sa rezolvam 1 singur exercitiu din cele primite. vreo 12 pagini de caiet mic. e cu subpuncte si fiecare subpunct presupune multiple operatii. nu numai la matematica avem teme.

 

Si Fat-Frumos din lacrima mi se pare greoi pentru clasa a III-a. In ce manual aveti voi Eminescu?

 

CorinaDani, multumesc, dar am luat decizia de a nu rezolva nimic din ceea ce nu a fost lucrat la clasa pana acum. Alex oricum nu le intelege si nu vad rostul. o sa lucram cat putem, mi-e indiferent daca primeste vreun calificativ pentru munca asta. de ce nu discut cu invatatoarea... mi-ar placea sa sesizeze si alti parinti ca ceva nu este in regula. dar tac toti ca... in iarba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...