Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clasa pregatitoare la 7 ani


Recommended Posts

Copilul meu face 6 ani la sfarsitul lunii august.Din multe motive nu doresc sa il inscriu la 6 ani, ci la 7 la clasa pregatitoare.Am aflat ca trebuie sa i se faca o evaluare la CMBRAE, insa copilul nu are probleme de sanatate asa ca nu pot dovedi cu certificat un diagnostic.Stiu ca nu sunt singura care doresc intarzierea cu un an insa nu stiu ce acte imi trebuie sau cum sa procedez sa mai tin copilul inca un an la gradinita.Pt cei ce cunosc situatii similare va rog un raspuns.(nu vreau sfaturi legate de decizia mea).Deci cum ati procedat daca ati trecut prin asta.Pot sa nu ma duc la CMBRAE si sa-l inscriu direct la 7 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cel mai bine suna la inspectoratul școlar și afli care sunt motivele pentru care se poate amâna anul școlar în mod legal. Ei ar trebui sa știe că se confrunta cel mai des cu situația. 

Probabil este și undeva in legislație prezentată sitiatia, dacă te descurci cu limbajul legilor noastre poți afla pe net. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...