Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

 

 

Se pune! Eu in stilul asta curat casa de sus pana jos zilnic ;)

 

[:-)))] Functioneaza? O sa incerc si eu metoda.

 

 

Mandra mea are de facut un ziar, stirea de pe prima pagina e despre un angajat al unei fabrici de bomboane. Angajatul a apasat pe un buton gresit si a avut loc o explozie....tot cartierul s-a umplut de bomboane.

Astept cu interes urmatoarele stiri. [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara!

 

Imi pare rau ca sunt inca gripate motorasele ghetarului!....

 

Ne place la nebunie sportul pe care-l facem acum.....

 

La nebunie.....

 

Azi am fost trei ore la bazin...am facut si sauna...Eva nu are rabdare si a stat doar 10 minute odata si 10 peste o ora....in rest a inotat.Eu am izbutit sa fac febra musculara la picioare.Habar nu am de ce.Banui ca de la inot am forjat azi desi eu inot relaxat ca sa nu obosesc.am forjat fara labe si fara chestiile alea de pus pe palme.

Vreo  ora...apoi am luat labele dar de gym,nu de viteza si cu ale am facut restul timpului....alea sunt scurte,au cam 6-7 cm peste lungimea labei piciorului...si dai bataie la inotat.Probabil sauna m-a ajutat un pic...istructorul a zis ca au lucrat muschii de aia ma dor.....

 

In est nimic nou.Munca ca la nebuni,Eva e tafnoasa cand vine vorba de teme.

 

Visez la o plaja mare si insorita eu pe sezlong sub umbrela si sa ma uit la o mare albastra si calma.....la pescarusi .....

 

 

Da care fu faza cu "pensia"?Eu sunt tanara,ma simt in forma si am de gand sa intineresc mai mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, ce metoda ai? Cea cu intorsul umeraselor? Sau Konmari? Sau altceva?

Ioana, habar nu am de metodele astea :))) Am luat hainele, m-am uitat la fiecare si mi-am zis, pe asta o port, pe asta nu o port... pana am umplut un sac:)) Deci, ce metoda este?

Ce am facut, asa cum scrie la carte, le-am asezat pe caprarii si pe culori.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-e si rusine sa va spun la ce ora m-am trezit azi [fri]  asa ca nu va spun [:)]

 

n-am idee la ce ora o sa reusesc sa adorm (ar fi bine totusi sa fie o ora relativ decenta, nu de alta, dar maine-s invitata la un botez - din fericire incepe dupa pranz), asa ca ma "distrez" cu diverse chestii pentru job.

 

v-am mai povestit, cred, ca am 5 proiecte noi - unul dragalas si decent, celelalte 4 apartinand aceluiasi program, deloc dragalas si deloc decent. vesnic mai apare cate-o schimbare, sau un nou task pe care trebuie sa-l trackuim in sistemul in care lucram noi, dar si intr-un excel separat; lucrez cu oameni sau nou angajati, sau cu putina experienta, astfel incat zilnic pierd timp cu diverse chestii marunte, incercand sa-i aduc pe calea cea buna.

 

prin urmare n-am prea reusit sa-mi fac treaba pe proiectul cel dragalas si decent, cu atatea intreruperi; asa ca am lasat-o pe week-end, cand nu ma mai deranjeaza nimeni (desi de cateva luni am reusit in sfarsit sa-mi respect regula ca week-end-ul e pentru relaxare si reincarcarea bateriilor, si ca nu ma ating de chestii de serviciu). ssper sa fie doar o exceptie - week-end-ul asta si cel mult cel viitor).

 

asa ca, dupa ce m-am epilat si am facut o baie, am trecut la treaba - am terminat si-am trimis draftul unui plan, iar acum ma apuc de prezentari.

 

urasc prezentarile! nu sa le tin (nu-mi place in mod special, dar m-am obisnuit), ci sa le fac, fiindca n-am prea lucrat in power point si nu-s obisnuita cu toate detaliile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Noi zacem pe diverse paturi si canapele, dupa o zi de treburi si joaca. Barbatul a mesterit la masina, eu gatit si pus rufe dimineata, apoi la piscina cu baiatul si apoi am mers cu el la carnavalul de iarna organizat de primarie. A fost fain ca n a fost frig si a nins continuu, a patinat, mers cu trotineta de zapada si cu raquettes, un fel de minischiuri, late. La intoarcere era asa de obosit ca i am adus mancarea in pat, deloc recomandabil, stiu.

 

Mai, daca ma tine Dzeu sanatoasa, eu nu pap pensie prea curand. Mai am mult de muncit si copil inca mic de crescut. Cred ca pe la 70+. Aici oamenii se pensioneaza cand vor, incepand cu varsta minima. Am avut multi colegi peste 70, toti in forma. Cel mai recent o directoare adjuncta, se apropia binisor de 80 cred. Foarte inimoasa si harnica femeie, a ocupat postul temporar dar oricum, m a impresionat.

 

Broscutele colorate si f veninoase le am vazut si noi asta toamna la Aquarium du Quebec. Culorile vii avertizeaza predatorii sa nu le atinga.

 

Am inceput sa ma uit si eu la Carbonul modificat, pe  Netflix, nu m a dat pe spate, imi place doar mult actorul, care a jucat intr un serial mult mai pe gustul meu, The killing. Black mirror cred ca am vazut un episod, vazut, uitat. Am mai reluat Scandal de care ma plictisisem acum un timp. Si ma mai uit saptamanal la Jane the virgin, un serial de comedie destul de haios.

 

Peste 3 saptamani avem si noi vreo 10 zile de vacanta, de abia astept.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o seara plăcută cu cei de la clubul foto, am cinat la un restaurant, am primit premii pe anul care a trecut. Am luat si eu o suma in bani Pt premiul câștigat cu seria aceea de trei foto alb negru și Pt alte concursuri cumulate, plus o carte cu și despre fotografii Pt punctajul adunat la concursurile de pe tot anul trecut, aici am luat locul trei :). Totul a fost o surpriza foarte plăcută pt mine, habar nu aveam de premii.

 

Dupa asta însă, imediat cum am ajuns acasa, mi-a scris prietena mea din Ro, ca joi seara soțul ei a avut un AVC...e in spital sub urmărire, nu știu încă ce și cum va fi...el e născut in același an cu mine, sunt așa de trista...sunt prietenii care au fost in Septembrie la noi. 

 

Acum ma uit la Mamma Mia! Cânta cântecul acela al mamei către fata ei care creste...of am văzut filmul asta de atâtea ori și tot îmi place. Iar cântecul asta, cântecul asta...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, imi pare rau pt prietenul tau, sper sa si revina complet.

 

Si mie imi place mult Mamma Mia, cred ca e singurul musical care imi place. Din mai multe motive: Meryl Streep, muzica ABBA si peisajele grecesti. A si actorii in roluri secundare, extrem de haiosi. Slipping through my fingers cred ca e cantecul acela...

 

Ella, mi a placut stirea Marciei.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...