Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Momitele imi plac si mie, dar evit sa ma gandesc mult la procesul de... fabricatie... 

 

Si nu stiu de ce mi se pare de departe mai obscen sa ma gandesc la castrarea unui miel decat, de exemplu, a pisoiului fiica-mei care a trecut pe la cutit chiar saptamana trecuta. Si de ce inele roz?!?!?! Nu puteau sa le faca bleu? Macar sa-si pastreze putin demnitatea....

 

La morcovi si la ceapa nu ma pricep, la ridiche insa sunt as.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, tu scobeste dupa instructiunile de mai sus, daca poti:)))insa eu zic ca siropul meu de ceapa e muult mai simplu si jur ca nu e scarbos, pt ca se ia doar o lingurita si pe aia amestecata cu zahar.

Iei ceapa, o imbraci in folie de aluminiu si o bagi in cuptor si o lasi pan devine ff moale si miroase rau a ceapa in casa. O scoto, faci gauri cu furculita in aluminiu si o storci cat poti. Ies exact 2 linguri de suc. Pui zahar si il bei.

pot sa o pun la un cuptoras mic?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

William pt educatie fizicac treb sa alerge citeva mile...ca are restantza.din zilele care a lipsit...I-am spus sa nu alerge cind e rece afara sa traga iar in piept aerul rece...ca nu ii mai trece tusea in veci. sa vedem daca ppoate sa alerge dupa ore.

 ma dispera educatia fizica iarna...mereu ii strica media generala.

Michelle, stii ca iarna voastra este vara noastra iar iarna noastra este doar a noastra, si copiii fac sport afara fie vara sau iarna...iar bebelusii dorm afara si la -10 gradeC?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, stii ca iarna voastra este vara noastra iar iarna noastra este dora a noastar, si copiii fac port afara fie vara sau iarna...iar bebelusii dorm afara si la -10 gradeC?

Hahaha, am văzut zilele trecute un documentar despre Oymyakon (localitate care înregistrează unele dintre cele mai scăzute temperaturi de pe glob) și ziceau acolo că iarna dacă se înregistrează până la -40 de grade, copiii pot ieși în pauze să se joace în curtea școlii. Dacp scade sub -40 de grade nu-i mai lasă să iasă. Sub -50 de grade (parcă) se închide școala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Hahaha, am văzut zilele trecute un documentar despre Oymyakon (localitate care înregistrează unele dintre cele mai scăzute temperaturi de pe glob) și ziceau acolo că iarna dacă se înregistrează până la -40 de grade, copiii pot ieși în pauze să se joace în curtea școlii. Dacp scade sub -40 de grade nu-i mai lasă să iasă. Sub -50 de grade (parcă) se închide școala.

 

astia-s aia care la -20 grade isi inchid un nasture la camasa si la -25 pun un pulover :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...