Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata de Ballantine's day.

tocmai ce imi comunica copchilu al mare ca la 6 "ma roaga" sa il duc rapid la alta scoala ca sa se intalneasca cu mandra. si eventual sa iau si flori pana ajung acasa [:D]. giiizas

 

 

Mihaela, simpatica rau ai fost cu hartuitul lui Siri, biata de ea!!! :))))

 

Viviana, imi place paltonul tau.

eu imi caut unul bej simplu... si n-am gasit inca ceva sa imi placa :(

 

Asta e visiniu.

 

 

nope, e fix zmeuriu :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa intrerup discutiile elevate despre rozuri caci tb sa va povestesc "quest-ul" meu cu morcovul Mihalelei. Nuu, radeti deja... [pk]

Asa cum am promis am zis sa urmez instructiunile precise ale Mihaelei si sa fac celebru morcov imbalsamat bun la junghiuri si alte cele..

Eee, dar instructiunile de pe forum nu se potrivesc cu cele de acasa... [alcool] 

Desi morcovii suedezi sunt uriasi :)))(observati ca insist cu chestia asta), scobitul este o chestie artistica indiferent de scula utilizata. Dupa ce am tot scobit vreo 2-3 morcovi pana cand am reusit sa fac o gaura suficient de incapatoare  pentru lichidul inmiresmat ce urma sa fie turnat, de se crucea barbatu' langa mine de ce ma apuca sculptura in morcovi, vine partea oarecum dificila a introducerii mierii in gaura. [fri]Si iar zic nu radeti, ca tot acilea in Suedia, mierea ecologica o cumperi zaharisita, deci necurgatoare ca apele Ozanei. Si ma aflu in fata primului hop netrivial al morcovului, introducerea mierii.  [biz] .

Insa abia acum urmeaza partea adevarat dificila.... Fiertului morcovului imbalsamat in 2/3 apa, in picioare. In primul rand, iti trebuie un ibric suficient de inalt cat 2/3 din morcovul urias, obiect care imi lipseste, spre rusinea mea. In orice alta oala, morcovul se lasa pe o parte, mierea curge, apa clocoteste. Poti sa faci un efort si sa il tii cu un instrument in picioare pe tot timpul fierberii, ceea ce deja arata o dediacre speciala... [zirea] 

Dupa oarece minute bune cu morcovul in cleste, rezultatul este ca mierea nu e in morcov, morcovul e fiert doar pana la jumatate [:D]

Dupa asa experienta, eu va zic, ca ma intorc la ceapa mea, eventual gulia, ridichea cea neagra.

Astept cu nerabdare experientel voastre...Va pup si plec la meeting.

Michelle, tu ai facut morcovul sau ceapa la cuptoras?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, [:-)))]

 

De asta am preferat ridichea in loc de morcov. Poate trebuia sa astupi gaurile alea?

Si cu ceapa am gasit o reteta de pui vreo 3-4 cepe in 500 ml apa, taiata in 4, cu camasi cu tot si o tot fierbi vreo  15 minute. E mai buna cu sare decat cu miere, dar deh.... trebuie sa te emoliezi.

Retetele astea, din pacate, nu au speriat tusea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...