Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Sa stiti ca si aici se gasesc morcovi uriasi  [:D] fac misto mereu pe tema asta cu Marco.

 

Morcov cu miere nu am facut, dar in schimb am facut sirop de ceapa cu miere pt mandra, cand tusea rau (nu e cine stie ce la gust, dar l-a luat). Reteta : 3 cepe, care se curata si se taie marunt ...250 ml apa si 100g miere...amestecul se fierbe timp de 15 minute si apoi se lasa la racit...se filtreaza si se iau 3-4 linguri pe zi din siropul format.

 

Si un link cu tratamente naturiste contra tusei..nu stiam de vinul de ceapa  [:D]

 

http://www.reclama mascata/articol/Tratamente-naturiste/12687/remedii-naturiste-pentru-tuse.html

 

Zmeuriul aici se cheama : roza-rot  [ph34r]

 

Noi diseara mergem la restaurantul castelului de la cascada Rinului..am fost si acum 2 ani si ne-a placut mult...asa ca am rezervat masa pt diseara.

 

Doar maine mai vin la birou, de vineri pana la sf.saptamanii viitoare lucrez de-acasa..asa ca yupiii  [pk] dimineata a fost ger, dar nu mai avem ceata...la St.Moritz (regiunea se cheama Engadin) sunt -27°  [zirea]

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Recunosc ca pana am ajuns la măiestria artistica a scobitului morcovului reușit mi-a luat câțiva ani :)). Cât despre miere, ziceam ca e Ok și cu zahăr :))). E mai ușor de umplut găurile cu el :)). 

 

Ah cu fiertul da, trebuie răbdare. Credeți ca măiestria se obține așa din prima??? 

 

Anja eu zic sa insisti. Pt frumusețe și măiestrie trebuie răbdare :)). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...