Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

deci cate minute fierb morccovul? sta mierea in el, daca e fiert?

si partea de sus cum se fierbe daca nu e in apa...in abur? se pune capac peste oala?

Doamne cite intrebari am, cred ca v-am innebunit.

Michelle, pls urmeza pas cu pas ce am facut eu, citeste si te vei lumina, nu aaaaai cum sa dai gres, totul o sa fie bine!:)))))))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dada conspirația mondiala clar! Da Io-s insistenta, nu ma las așa ușor. Bătută :). 

 

Da, se scobește cu chestia aia de scobit măr sau cu un cuțit mai subțire. Eu am reușit și morcovi mai subțirei ;). Se scobește cât de mult se poate in mijloc in jos, se umple cu miere sau zahăr și se fierbe așa in picioare, sa fie cam 1/3 din morcov in zahăr, pana se înmoaie mierea sau se topește zaharul. Care se bea cât de fierbinte se poate. Și se mănâncă și morcovul dacă va place :). 

 

Eu am făcut rețeta asta încă de când eram in Ro, cu mare succes ;). Cu morcovi românești :). 

 

deci cce se bea, apa in care a fiert morcovul? eu credeam ca mierea din morcov...

 

treb sa stiiu sigur, sa nu ma vada astia ca bijbai prin bucatarie...sa ma vada sigura pe mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa va spun, Evelline nepoata mea e de vreo 3 sapt la constanta a facut primele sesiuni de terapie hierbara (cu level ridicat de oxygen) si spune ca deja se vad diferente pozitive la rmn....deci se pare ca merge terapia. Doamne ajuta si in continuare!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...