Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

tu cum te simti, Black?

 

 

 

Sunt bine. Am avut doi ani grei, dar s-au terminat. cred! :) 

Am fost nevoita sa privesc cum oameni despre care stiam tot (numar / nume copii, boli ale nevestelor / parintilor, etc) au fost concediati, am trecut printr-o diminuare drastica a veniturilor (obisnuita cu un salariu de santierist am ajuns la salariul minim pe economie), prin insecuritatea unui loc de munca, prin angajari in multe lucrari si intarzieri de 5 luni ale salariilor, in conditiile in care faceam zilnic naveta la Ploiesti, apoi prin conceperea asta a lui bb2 si intrebarile legate de cum exact voi reusi sa-l intretin... 

La sfarsitul anului trecut, in decembrie, am mers la un interviu la una dintre companiile infiintate de doamna Firea. [:)] Am avut un pui de dracusor care mi-a tot soptit sa nu zic nimic de sarcina, dar l-am anihilat si le-am spus. Nu era fair play din partea mea sa le ascund. 

Surpriza a venit in ianuarie cand am primit un telefon agitat de la ei, se pare ca pe 28 decembrie primisem un e-mail prin care am eram anuntata ca am fost acceptata, dar eu, nesperand nimic, am lasat e-mailul inchis aproape o luna de sarbatori. Acum ma intrebau daca mai vreau la ei sau nu. Am zis ca da, si asa se face ca acum am inceput o noua etapa a carierei mele... Sunt optimista si linistita. Am apreciat faptul ca sarcina mea nu a fost un motiv de discriminare la angajare, desi nu ma asteptam la asta, si ma simt foarte puternic motivata sa dau tot ce am mai bun.

Asta e povestea pe scurt. Mai am una, dar nu golesc tot sacul dintr-o data. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, nuuuu, sigur nu la siteuri de matromoniale, nu erau in voga in 90-91... Dar chiar nu imi amintesc la ce se facea reclama... la ceva sucuri (ca tot era epoca dozatoarelor) sau la ceva birotica, sau la vreo pasta de dinti sa zambesti  mai des...  [biz]  

 

Monica, imi amintesc ceva din reclama, dar mai tii minte la ce era? La vreun site de matrimoniale? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, nuuuu, sigur nu la siteuri de matromoniale, nu erau in voga in 90-91... Dar chiar nu imi amintesc la ce se facea reclama... la ceva sucuri (ca tot era epoca dozatoarelor) sau la ceva birotica, sau la vreo pasta de dinti sa zambesti  mai des...  [biz]  

Nu-i asa c-ai prins ideea?

Spala dintii cu Norvea! [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt job, Black! Ma bucur ca ai depasit perioada neagra. Imi dau seama ca ti-a fost f greu.

 

Cum te-ai acomodat la job? Cum ti se pare firma? Ca s-a tot vorbit de firmele doamnei Firea, ca vrea ea sa invarta bani pe acolo, sa isi imbogateasca oamenii ei si multe altele. Dar macar se misca ceva? Vor sa faca si treaba. Ok, hai sa zic ca accept sa le creasca nivelul de trai si oamenilor lui Firea, dar frate, sa se mai miste ceva si in oras, sa ramana ceva in urma! Nu doar praduire si gata. Chiar sunt curioasa, daca ai apucat sa-ti deai seama (nu stiu cand ai inceput exact sa lucrezi) sa ne spui niste impresii... atata cat poti sa spui. Mie din afara imi da senzatia ca investitii zero, mentenanta a ceea ce s-a construit mai demult- zero, nici o modernizare nimic... si multe vorbe.

 

Dau si un exemplu cu mentenanta... sunt fff nemultumita de pasajul Basarab. S-a degradat totul pe acolo, nu mai merge nimic, e si destula mizerie, nu se spala, nu se curata, s-au stricat toate cele 4 lifturi (2 dinspre Titulescu, 2 dinspre Kaufland), scarile rulante nu merg de mult, ultimul lift mergea acum vreo 2 luni, acum a decedat... scrie defect pe toate si aia e. Doamne fereste sa ai nevoie sa traversezi pe acolo cu un carucior, sau cu ceva greutate, ca nu poti! Doar pe scari... SI la scari ai iesit tablele alea de protectie de la trepte, te impiedici de ele... :((( Chiar asa se vrea lasarea in paragina a acestui obiectiv? Ok, a fost construit, si a fost o lucrare ampla, a iesit ceva f bun si util.... dar mai e nevoie si de mententanta... Banuiesc ca au sistat contractele si firma de le asigura mentenanta (adica sigur aia e) si acum stau si asteapta... nu stiu ce... sa cada de tot ?! Ma rog, nu stiu daca esti fix pe subiectul asta, si nu iti reclam tie direct chestia asta, dar zic asa ca idee... De aia batem mereu pasul pe loc, ca nu tinem la ce avem :(((

 

De aia si intreb, incep sa miste (in interesul orasului) companiile infiintatate de Firea? Sper si eu ca da...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...