Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

bine mai blackpisi, sa faci tu naveta zilnic la ploiesti si sa nu sufli un cuvintel....

ne intalneam si noi la o cafea, la un suc, la un pui de vorba...

bravo, bine ca lucrurile s-au mai asezat pe fagasul lor.

bb2 cand vine, mai ai mult sau putin ? veverita ce parere are despre viitorul fratior, e bucuroasa, e nerabdatoare ?

cum e la firma infiintata de primarie, cum ti se par colegii, ai conditii decente de munca ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt job, Black! Ma bucur ca ai depasit perioada neagra. Imi dau seama ca ti-a fost f greu.

 

Cum te-ai acomodat la job? Cum ti se pare firma? Ca s-a tot vorbit de firmele doamnei Firea, ca vrea ea sa invarta bani pe acolo, sa isi imbogateasca oamenii ei si multe altele. Dar macar se misca ceva? Vor sa faca si treaba. Ok, hai sa zic ca accept sa le creasca nivelul de trai si oamenilor lui Firea, dar frate, sa se mai miste ceva si in oras, sa ramana ceva in urma! Nu doar praduire si gata. Chiar sunt curioasa, daca ai apucat sa-ti deai seama (nu stiu cand ai inceput exact sa lucrezi) sa ne spui niste impresii... atata cat poti sa spui. Mie din afara imi da senzatia ca investitii zero, mentenanta a ceea ce s-a construit mai demult- zero, nici o modernizare nimic... si multe vorbe.

 

Dau si un exemplu cu mentenanta... sunt fff nemultumita de pasajul Basarab. S-a degradat totul pe acolo, nu mai merge nimic, e si destula mizerie, nu se spala, nu se curata, s-au stricat toate cele 4 lifturi (2 dinspre Titulescu, 2 dinspre Kaufland), scarile rulante nu merg de mult, ultimul lift mergea acum vreo 2 luni, acum a decedat... scrie defect pe toate si aia e. Doamne fereste sa ai nevoie sa traversezi pe acolo cu un carucior, sau cu ceva greutate, ca nu poti! Doar pe scari... SI la scari ai iesit tablele alea de protectie de la trepte, te impiedici de ele... :((( Chiar asa se vrea lasarea in paragina a acestui obiectiv? Ok, a fost construit, si a fost o lucrare ampla, a iesit ceva f bun si util.... dar mai e nevoie si de mententanta... Banuiesc ca au sistat contractele si firma de le asigura mentenanta (adica sigur aia e) si acum stau si asteapta... nu stiu ce... sa cada de tot ?! Ma rog, nu stiu daca esti fix pe subiectul asta, si nu iti reclam tie direct chestia asta, dar zic asa ca idee... De aia batem mereu pasul pe loc, ca nu tinem la ce avem :(((

 

De aia si intreb, incep sa miste (in interesul orasului) companiile infiintatate de Firea? Sper si eu ca da...

 

Ce am observat pana acum, este ca planurile sunt multe. In principiu apreciez calitatea profesionala a persoanelor angajate. Fiind la inceput, inca este destula ceatza. Exista diferite piedici (nimic neasteptat aici, nu? [:)] ). Noi aici ne ocupam de lucrari intarziate, contracte cu probleme, constructori "rebeli". Asta face departamentul meu, cel de consultanta, dar, de exemplu, departamentul de proiectare in combinatie cu departamentul de arhitectura se ocupa cu reabilitarea scolilor (siguranta la incendiu SI la seism). Teoria suna minunat. Acum sa vedem si ce se va realiza din toate aceste planuri. A! Altceva ce-mi place este ca nu avem dotari de serviciu, nu avem telefoane de servici, lucram pe lap-topuri personale in proportie de 95%, nu avem transport decontat, ne batem intre noi pe locuri de parcare in centru, pentru un tfl ca mine asta e ok, ma asteptam sa fie o spargere de bani de zile mari. Vor sa faca o gramada de piste de biciclete, vor sa asigure iesirile din oras pe artere mai late, na, planurile primaritzei le cam stiti. 

 

O sa fie palpitant sa vad cum voi continua sa #rezist aici. [:)], dar momentan nu gasesc lucruri despre care sa am de comentat negativ. 

 

Cat despre mentenanta lucrarilor executate... asta e o buba mare la noi... Eu sunt ingrozita de pasajul Constanta... E o catastrofa asteptand un moment sa se intample... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine mai blackpisi, sa faci tu naveta zilnic la ploiesti si sa nu sufli un cuvintel....

ne intalneam si noi la o cafea, la un suc, la un pui de vorba...

bravo, bine ca lucrurile s-au mai asezat pe fagasul lor.

bb2 cand vine, mai ai mult sau putin ? veverita ce parere are despre viitorul fratior, e bucuroasa, e nerabdatoare ?

cum e la firma infiintata de primarie, cum ti se par colegii, ai conditii decente de munca ?

 

Stii cat m-am gandit? Dar m-am temut sa nu pic ca nuca in perete, sa te agatz asa, la o cafea... Dar nu e bai, promit ca data viitoare te anunt, mai am cateva lucruri de terminat pe acolo.

 

bb2 o sa fie ciresel (mai). Maimutzica ar fi fost mai incantata de o sora, uneori ne face sa ne simtim jalnic, atata lucru aveam de facut si nu am fost in stare... Acum ne pune sa-i luam de la orfelinat o fetita cu par negru, ca ea nu mai are rabdare, sa o facem, sa stea in burtica nu stiu cat, sa creasca... Vrea una gata facuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

bb2 o sa fie ciresel (mai). Maimutzica ar fi fost mai incantata de o sora, uneori ne face sa ne simtim jalnic, atata lucru aveam de facut si nu am fost in stare... Acum ne pune sa-i luam de la orfelinat o fetita cu par negru, ca ea nu mai are rabdare, sa o facem, sa stea in burtica nu stiu cat, sa creasca... Vrea una gata facuta.

ce dulce-i Veve [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

. Paradoxul lui Ahile imi da de gandit de cand eram o pustoiaca si profesorul de muzica ne spunea ca intr-o cursa de alergare chiar daca il depasim pe primul clasat de faptt nu il intrecem pentru ca nu putem prinde clipa carre l-a facut sa fie in fata - ea s-a dus, s-a consumat.

 

Asta doar daca vrei sa fii simultan inaintea lui si in timp si in spatiu. Altfel, cum o cursa este finita si viteza lor este diferita (adica, come on, Ahile alerga sigur mai repede decat testoasa), Ahile va ajunge la capar primul. Stiu ca in filosofie se accepta ca testoasa e mereu cu un micron inaintea lui Ahile dar nu am acceptat niciodata rezolutia asta :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nici eu nu as fi sarbatorit... darrrrr, ajunsa acasa, mi-a comunicat fie-mea ca ne-a pregatit o surpriza. A facut o intreaga coregrafie, in care ne-a cantat, a dansat, ne-a pus sa alegem niste activitati, iar ea la final a ales acea activitate care i-a placut cel mai tare (am castigat aici), apoi castigatorul a tinut un mic discurs, am primit o inima facuta de ea, si doua cartonase cu MAMI si TATI si o poza de cuplu. Din cate am inteles, ea ne-ar fi facut si un tort, dar nu a lasat-o bunica-sa......

 

Mamaaaa, ce tare veverita! Bravo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, felicitari mandrei! ...si tie pentru perseverenta.

 

Black, mult succes la noul job si sarcina usoara in continuare!

 

nici noi nu sarbatorim Vday, dar am primit doua cutii cu bomboane...din fericire una era cu bomboane cu alcool asa ca a scapat de furia termitelor mici.

 

Copilul s-a decis la ce liceu sa mearga asa ca am intrerupt vizitele la celelalte. Urmeaza inscrierea, un interviu si daca sunt mai multi doritori decat locuri - loterie. Loteria asta ma sperie cel mai mult.

Si mai departe imi doresc sa faca fata deoarece nu e delic usor ce si-a ales.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...