Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

Mai tineti minte intrebarea Monicai in legatura cu predarea medicamentelor expirate la farmacii ? Eh, acum 10 min fix asta a fost subiectul unei stiri la protv...e clar, reporterii isi culeg subiecte (si) de pe ghetar, zilele trecute a fost chestiunea cu uleiul uzat. Cam prea multe coincidente in cateva zile, nu vi se pare ?

Reporterul undercover, care trage cu ochiul la ce discutam noi , ar putea mentiona sursa de inspiratie. Macar asa, de curtoazie....:-)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, constitutia - de fapt amendamentul- se poate schimba daca se vrea.  In primele constitutii femeile nu aveau drept de vot, acum au, deci...

 

plus ca prevederea aia este acolo de acum 200+ ani si in procese particulare s-a ‘ruled against’ acestui amendament.

 

cat despre verificat mental persoanele care cumpara arme, asta e o utopie. 

 

multi zic la fel...dar cred ca va fi imposibi...de aceea se cauta sa se faca ceva pe linga acest drept.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

copiii in scoli, in social media...sa fie pur si simplu invatati sa spuna daca vad/aud ceva aiurea...chiar daca nu e semnificativ, administratia va trebui sa sufle si in iaurt...si sa se faca ceva cu fiecare informative primita. comunitatea, parintii , toti...sa nu mai ia cu usurinta si doar de frica sa nu ofenseze pe cineva ...va trebui sa spuna auturitatilor ce vad /aud aiurea.

 

Excesul de supraveghere nu duce decât la escaladarea acestei situații. Vor fi cazuri când poliția / administrația va face exces de zel pe baza unor denunțuri, lumea se va simți nedreptățită, deci cu atât mai mult vor spune că nu vor să renunțe la arme pentru că nu au cum să se apere. E o spirală din care nu se iese așa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai tineti minte intrebarea Monicai in legatura cu predarea medicamentelor expirate la farmacii ? Eh, acum 10 min fix asta a fost subiectul unei stiri la protv...e clar, reporterii isi culeg subiecte (si) de pe ghetar, zilele trecute a fost chestiunea cu uleiul uzat. Cam prea multe coincidente in cateva zile, nu vi se pare ?

Reporterul undercover, care trage cu ochiul la ce discutam noi , ar putea mentiona sursa de inspiratie. Macar asa, de curtoazie....:-)))

 

Deci să înțelegem că zilele următoare va urma un reportaj despre metode băbești pentru tratarea tusei?  [:-)))]  [:-)))]

 

Păcat că la TV nu vor putea specifica metodele de tratament discutate pe ghețar, sigur o să le iasă ceva plicticos  [:D] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Surpriza a venit in ianuarie cand am primit un telefon agitat de la ei, se pare ca pe 28 decembrie primisem un e-mail prin care am eram anuntata ca am fost acceptata, dar eu, nesperand nimic, am lasat e-mailul inchis aproape o luna de sarbatori. Acum ma intrebau daca mai vreau la ei sau nu. Am zis ca da, si asa se face ca acum am inceput o noua etapa a carierei mele... Sunt optimista si linistita. Am apreciat faptul ca sarcina mea nu a fost un motiv de discriminare la angajare, desi nu ma asteptam la asta, si ma simt foarte puternic motivata sa dau tot ce am mai bun.

Asta e povestea pe scurt. Mai am una, dar nu golesc tot sacul dintr-o data. [:D]

felicitari pt noul job. ma bucur imens pt tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

spuneti ca putem sa fim faimoase cu povestea morcovului, credeti ca le este clar cum se face?? Nu de alta dar mai scriem inca o data Sau poate trec la lucruri serioase ca paradoxurile...Cand da la TV sa inregistrati :)))

Ce credeti ca imi zice acu' copilul..poti sa mai lasi un pic "despre copiii" si sa ma ajuti la facut bagaje?  [pk] 

Felicitari Black pt job! Asteptam si a doua surpriza.

Miha, nu le-ai zis sa dea drumul la calorifere?

Laura, frumos la Paraul Rece...

Rox, am vazut pe ff repede mandra repetand...si tu dai din clape:))))? Mai stiu eu pe cineva...

Apropo de Valentin, copiii mei nu au facut nimic, si nici nu recunosc ca au vreo mandra! Sa ma ingrijorez??? Plus  ca mersul cu bomboane este absolut instrezis la scoala...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...