Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

Buna dimineata! 

Black, feliicitari pt noul job! Sarcina usoara mai deprate! Tare scumpa si atenta fata ta! [:)]

 

Rox, pot sa fiu indiscreta sa inteb ce te "mana in lupta"? De ce vrei sa il faci si pe Patrick sa reia pianul? E talentat si crezi ca va face ceva in domeniu? Sau doar pt a-si exersa mintea si degetele ?

 

 

Marion, felicitari pt decizia baiatului legat de liceu! Bafta, sa fie cum va doriti si sa ii fie drumul lin si interesant! 

 

 

Aseara, Rares era suparat si , incercand sa-l inveselesc i-am spus sa se gandeasca la lucruri frumoase, la lucruri bune si m-am apucat sa ii dau exemple

Eu: "maine e vineri!"

R: 'Da, ce sa spun .. vineri o sa fie si saptamana viitoare!"

Eu: "Sambata il sarbatoriti pe Stef (prietenul si colegul lui de clasa) , vezi un film bun, te intalnesti cu alti colegi"

R:"Da, asta e ok."

Eu: "Esti sanatos!"

R:"Mda... daca eram bolnav stateam acasa, si nu ma duceam la scoala, ceea ce ar fi fost mai bine"

Eu:" O veste buna mai e ca uite, ai norocul sa mai ai pe mine ca mama!"

R: "Serios!? Deja ai ramas fara idei!?" 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Rox, pot sa fiu indiscreta sa inteb ce te "mana in lupta"? De ce vrei sa il faci si pe Patrick sa reia pianul? E talentat si crezi ca va face ceva in domeniu? Sau doar pt a-si exersa mintea si degetele ?

 

 

 

nu esti deloc indiscreta :). are talent dar din pacate nu va studia niciodata cat sa faca ceva cu el. poate ii va folosi in viitor. se exprima tare frumos in piese si are un auz perfect. v-am mai povestit eu cum sta si se uita la filme apoi zice "asta e actorul care ii face vocea lui cutare" (cutare fiind personaj din filme animate). cateodata ma uimeste pana si pe mine, care-s tot pe acolo cu urechea muzicala. e pacat sa nu se exprime in continuare frumos prin muzica. l-am vazut ca regreta la recitalul Evei de craciun. nu mai zic ca in viitor e un mijloc bun de impresionat [:)]

 

mega simpatic Rares, vad ca sunteti in plina perioada de spleen adolescentin, au mama!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, cum mai stati cu lucrarile la casuta ? ati mai facut ceva in perioada asta sau asteptati primavara, sa incepeti finisajele / amenajarile interioare ?

 

ieri m-am intristat, am aflat ca fosta mea colega de banca din liceu nu mai este printre noi, acum doi ani a decis sa renunte la viata, ii intrase in cap ca nu vrea sa imbatraneasca, nu suporta ideea.

e drept, avea niste probleme cu depresia inca din liceu (a facut un soc, o cadere, dupa ce a fost parasita de primul iubit si marea dragoste a vietii ei). se pare ca nu si-a revenit complet niciodata, avea perioade mai bune si mai rele, tratament adecvat incepuse sa faca doar in ultimii 10 ani, dar nici pe acela se pare ca nu-l respecta...

pacat, era o persoana asa finuta, blanda si placuta...nu am tinut legatura cu ea dupa terminarea liceului, ne-am revazut acum 10 ani (la 20 de ani de la terminarea liceului) si zilele acestea, incercand sa ne organizam pentru revederea de 30 de ani, am aflat si despre ea....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...