Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

Buna dimineata......de la cafea ma uit pe geam si ninge.........

 

Restul dorm......aseara astrele s-au intors impotriva mea si m-am stricat la "maţe" cum zic eu cu doua perechi de asa zisi prieteni...in mare parte i-am acceptat din cauza sotului meu......caruia ii place sa aiba multi prieteni sa nu stea in casa.....dar accepatarea asta e de vreo 15 ani......asa....

 

Aseara m-am suparat pe doua chestii una la o pereche,una la o pereche........

 

Desi vin la noi,mergem la ei,am petrecut impreuna revelionul si alte sarbatori.......iar fetele se stiu de cand s-au nascut n-a invitat-o pe Eva la ziua ei,ieri,zi facuta la mall,la film..chestii.Adica eu sunt buna cand au epuizat toate variantele si doar cand ma implic sa-i ajut la diverse probleme?Ete na,serios?

 

Lasa ca doar nu merg la ei sa ma ajute,niciodata n-am facut-o,dar la mine tot timpul sa-i ajut..ok ajutorul eu l-am dat din inima.....asta e.....universul va avea grija sa intoarca fiecaruia  ceea ce trebuie...

 

 

In alta ordine de idei.......m-am apucat serios de sport.Si pentru ca domnisoara lipici cu sclipici....nu vrea decat dupa coada mea...atunci s-a apucat cu mine.

 

Vreau sa incerc si altceva...de exemplu vineri seara in loc de tae boi cum zic eu a facut dansuri populare instructorul.Maica ce a invatat coordonat pasii Eva.....si ce i-a bagat in buzunar pe ceilalti....acu` nu stiu cat are voie un copil sa faca tae bo da` se descurca,mai ales ca intructorul ii da si altceva de facut....

 

Plus ca mi-am reinnoit echipamentul de inot..mi-am laut alte labe...scurte care lucreaza piciorul si alte chestii iar mandrei i-am luat ochelari perfect izolati.....

Ba m-a mai lasat si la sauna sa fac si singura...acolo alta faza...sauna e cam mica si nu incap mai mult de 15 oameni sus si os.Vin niste cucoane rotunde si gomoase de numa.Ieri era si un tip tatuat intr-un anume fel....s-au dat de langa el  parca era ciumat.Banuiesc ca facuse ceva "facultate",nu sunt sigura si risc sa judec......dar pentru ca singurul loc liber era langa el m-am aseazat eu sus si Eva jos pe nivelul de jos.

 

Omul s-a dovedit a fi de foarte mult bun simt,s-a inghesuit ca nu cumva sa o deranjeze pe Eva si in discutii a zis"mama inca ma suna sa ma intrebe daca am mancat..."....doar mama stie ce ineamna grija....nu stiu ce i-a venirt dar  atat a zis......in timp ce niste cucoane setot rotunjeau pe acolo.E ciudat cum se poarta unii...banuiesc ca sunt neimpliniti cumva si simt nevoia sa se dea rotunzi permanent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am dat o tura prin AFI in seara asta - scopul principal era sa duc doua perechi de pantaloni la scurtat; mi l-am indeplinit - mi i-au facut pe loc - adica intr-o ora, timp in care mi-am mai cumparat doua bluze si doua carti. am mai cumparat si-o tigara electronica pentru Yagmur, care tot promite ca se lasa de fumat, dar mi le foloseste pe-ale mele [:)] la sfarsit am mancat la restaurantul libanez. per total, o seara faina si productiva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello,
azi e prima zi in care cu totii am tusit mai putin. William a avut ieri joc de basket.

ce joc fetelor n-am vazut de cind sunt!

cealalata echipa avea 3 baieti cu un cap mai inalti decit astia din echipa noastra. aia erau si in liceu...pe cind astia toti clasa 8 a.

au fost batuti ai nostrii, facuti varza.

dupa 2 reprize era vreo 20-1 . nu exagerez, 1 punct care il marcase William in prima repriza...si de atunci nimic. plus ca un baiat din echipa la ai nostri-care e f bun, a reusit in prima repriza 4 fault-uri...la a 5-lea era dat afara.
mai triziu in repriza a 3-a cand unul f buni de la ei a fost pus pe tusa...atunci au putut ai nostri sa mai inscrie cite ceva.
William doar ca nu plangea de ciuda...abia se abtine sa nu planga. s-a terminat cu 50-20.
azi am cautat sa vorbim cu el sa nu mai puna la inima, chiar daca e asa jale el sa fie puternic, sa incurajeze si pe ceilalti din echipa, pt ca colegii cand l-au vazut pe el asa suparat,erau chiar disperati.

astazi sa-l mai inveselim am fost la restaurant-buffet....am mancat lobster cat am vrut, tot felul de seafood, steak, si dulciuri...

tot cat slabisem cu raceala cred ca s-a pus la loc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguni

 

Azi e luni  [zirea] la noi e ger, dar in casa nu se simte.

 

Am avut un weekend cam plictisitos, ca sa o citez pe Marcia  [:D] sambata am facut curat in boxa, 3 ore am stat acolo : am pus la aruncat ce era de aruncat, am mai umplut cativa saci pt Romania si am aranjat una alta...am facut si un gulash...iar pe seara m-a scos al meu la o bere.

Ieri nu am facut nimic, ne-am uitat la diverse reportaje...si nu stim unde vom petrece Revelionul (dar cred ca alegem Islanda pana la urma, ne e dor de Laguna albastra....plus ca ne place combinatia de zapada cu apa termala)....copila sta acasa, a zis ca a mai fost acolo, asa ca nu vine cu noi  [ph34r] am vorbit cu ea mai devreme si cica s-a apucat de sport...si vrea sa si slabeasca (de asta vara a slabit 3 kg, are 52 acum....la 1.75m).

 

Ioana, felicitari pt nepotel, sa fie sanatos.

 

O zi buna sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...