Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

Buna seara,

 

Am fost la pranz cu fetele in parc si ma mir cata rabdare aveam cu P cand era mica sa o dau in toate cele cateva ore. Acu am scrasnit din dinti pana am facut ora si apoi am tulit-o spre casa. A, si am plecat cu pantalonii de ploaie dar cu gecile ‘de toata ziua’ care sunt impermeabile dar nu anti-jeg. Si la cat a plouat era noroi sub iarba si s-au facut ca purceii. Maine iau si gecile de ploaie, ca-s dintr-un fel de musama si se curata tare usor orice de pe ele.

 

Acu ma uit ca a trecut vremea si nu am facut nimic din ce imi propusesem ptr azi. [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hello

 

ce e cu linistea asta pe aici, toata lumea ingropata in trebi?

 

pe frontul de est mai nimic nou, eu casc cu lacrimi, afara e friig... deci as dormi, lucru care bineinteles ca e imposibil. numar zile pana la vacanta si casc gura la restaurante in Catania (visand in acelasi timp ce slaba o sa fiu in concediul asta :)))) )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Fleur, multumesc mult pt vedere, a ajuns ieri  [pup]  [flo2]

 

Ieri am fost la dentist pt dintele din fata care s-a rupt putin (cand am muscat dintr-o chiftea [zirea])....mi l-a facut, dar nu stie daca tine sau nu...nu se vedea, dar mai bine ca l-am facut (pt ca altfel se putea rupe in continuare).

 

De-abia astept sa vina copila acasa, mi-e dor de ea...nu ma mai streseaza nimeni, nu mai striga nimeni mami in sus si in jos, nu se mai trantesc usi  [:D] e prea multa liniste, imi lipseste agitatia.

 

Am luat ieri biletele de avion pt Islanda, suntem plecati 5 zile...vom inchiria si masina, va fi Dacia Duster...am o prietena romanca aici, ea doar Duster rezerva cand merge in tara...sunt ft multumiti de masina, ei au 2 copii mici, deci cel putin 4 genti...in Columbia am mers cu Duster, e incapatoare...vom merge de 2 ori la Laguna albastra, poate si la Gulfoss si Geysir...acum trebuie sa vad unde vom petrece Revelionul, avem 2-3 variante...am citit ca e ft fain in Reykjavik de Revelion, lumea face foc si sta la un pahar de vorba, sunt artificii peste tot...sigur ne vom simti bine...am rezervat un studio, chiar in centru...e o vila a unei familii, sunt ft draguti, am discutat deja pe e-mail, ne-au dat multe informatii...si vine si copila, am reusit sa o conving  [:D]

De Craciun merg cu ea la ai mei...si gata cu vacantele pe anul asta, este totul programat...in 2019 vreau 2 saptamani undeva la mare si la soare, pt ca anul asta vom rata caldura. 

 

Si vreau sa vina primavara, m-am saturat de ger si ceata  [zirea] da sigur mai am de asteptat.

 

O zi faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marco se poate pensiona la 55 de ani, adica peste 4 ani...daca face pasul asta, va tb sa ne mutam din Elvetia, pt ca pensia pana la 65 de ani e mica (2mii franci lunar)...nu vrea sa lucreze pana la 65 de ani...sa vedem acum...optam intre Romania si undeva in America Latina (eu as vrea Cartagena).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Am intrat sa va salut, sunt in plin proces de constructie/compunere a instructiunilor. De fapt am avut cateva discutii cu sefa si acum compun.

 

Ioana, sa-ti traisca nepotelul!

 

Ella, foarte frumos programul. Imi place maxim de tine, deja ai ajuns la finalul anului cu concediile.

 

Noi vrem anul acesta la mare si apoi as vrea sa mergem cateva zile la Cazanele Dunarii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu intru sa va salut pe scurt ca treb sa fug la service. azi e ziua cand ma duc la birou.

 

la noi a venit frigul...0'C.. si chiar pe minus noaptea. nustiu, poate treb sa acopar portocalii, lamii, ca au fructe si flori.

 

noi ne simtim mult mai bine....dar mie  vocea tot nu mi-a revenit complet, si William tot mai tuseste dimineata.

va multumim cu totii pt urarile si gindurile voastre...ne-au facut mare bine sa stim ca se gindeste ccineva la noi cand sufeream.

 

am auzit la radio si nu stiu daca e adevarat, spuena ca dacca ai facut gripa , esti imun pt cativa ani. oare asa e?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara,

da, s-a cam pustiit pe aici, azi...

 

eu de exemplu sunt rau cu capul, am o pasa nu proasta si nu imi vine acum in cap ce e mai prost decat prost. Am insomnie de mai bine de 2 saptamania, daca dorm 3 ore/noapte si alea intrerupte e bine.

Dimineata am fost la psihiatru, nu am asa semne de depresie numai semne ca transform niste graunte de sare in bombe atomice, mi-a dat ceva de somn, niste pastile din care trebuie sa iau un sfert.

 

 De vreo 2 saptamani am descopeirt la Lidl si apoi la Mega aluat congelat de pizza.

Bad Viviana, bad Viviana, bad, bad, bad! De atunci fac pizza din 2 in 2 zile. Astia parca numai asta ar manca. Si eu le pregatisem rasol de salau cu capere, maioneza sau mujdei, supa concentrata de curcan cu taitei intalienesti.

Bine ca nu am mai facut si mancarea de masline ca ma impuscam sa stiu ca am muncit atat si ei saliveaza dupa pizza.

===

 

Michelle, cam asa este. Dupa un episod de gripa esti imun la anumiti virusi gripali cativa ani, faci viroze usoare, raceli.

Eu am contorizat la fii-mea. Prima gripa la 3 ani. Urmatoarea la 12. Anul asta in decembrie se presupune ultima ca nu e dovedita decat dupa simptome.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Azi noapte pe la 4.20 iar dezbateam cu Julia insemnatatea aripilor la regina furnica. Dupa vreo juma de ora am plictisit-o si a adomit, eu insa mai va! 

 

Azi a fost zi clasica de primavara aici: soare dar un frig de ingheta apa in jgheaburi. Si un vant turbat, daca nu aveam blugii pe mine ma epila pe picioare!

 

Am fost cu masina la revizie, trebe sa schimb cauciucurile in 2-3 luni si stergatoarele mai repede. Am scapat ieftin.

 

Acum am ajuns acasa de la cumparaturi si am chef sa ma intind pe canapea sa zac, dar incepe tura de seara.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, pune bobul de sare in mancare si scapa de el inainte sa se faca galaxie.

 

Rox, piseaza la Blanosul cu fetele care adora muzicienii. Eventual profa/ul de pian nu poate pe langa sonatele alea sa il invete si un Happy (https://youtu.be/ZbZSe6N_BXs

sau ce mai e la moda acum? 

 

Laura, daca Rares ar fi mai mare, recomand Jurnalul Annei Frank, Devil’s Arithmetic sau Man search for Meaning pentru combaterea spleenului. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...