Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

neata tuturor

 

Ioana, pai de ce n-ai scos blugii rapid? te scutea de o treaba! [;)]

 

 

 

Rox, cât mai ai până la vacantă?

 

care? a copiilor.... 5. ailalta... vreo 9-10? cred :)

da, pot creste maselele de minte. deci ... la dentist cu matale, când te întorci.

 

Mianna, Florenta, ura! super mini-vacanta!!

 

Mihaela, varsa aici tot când poti!

 

m-am distrat de dimineata citind pe twitter reactiile la cuplul canadian care a castigat programul liber la patinaj. sinteza aici: http://www.bbc.com/sport/winter-sports/43125368

 mega simpatici oamenii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna dimineata,

 

Anul asta am pierdut patinajul. O sa incerc sa caut onnline sa vad concursul in intregime.

 

Mihaela imi pare rau ca ai asa probleme. Rolul de stalp este unul ingrat, ingrat pentru ca e consumator de resurse interioare. Stiiu din experienta, stiu din viata de zi cu zi si uneori imi doresc sa las totul balta si sa ma agat si eu de un stalp. Macar sa vad cum e, macar o zi.

===

 

In rest ce sa va mai spun? De data asta nu mai am resurse interioare sa ma lupt.

Nu ma asteptam ca acum in 2018 statul roman sa fie cel care imi pune bete-n roate.

in primul rand, dupa cum stiti, nu am serviciu, dar imi platesc din mana asigurarea de sanatate.  Care s-a scumpit al naibii de mult, adica s-a dublat. E 190 de lei.

Fii-mea are un mic job part-time si una peste alta va plati niste chestii pentru stat de mi se ridica parul in cap.

Nu mi-au dat aprobare pentru gaze. Deci casa ar fi putut fi terminata pana cuma ca m-a ajutat natura, dar daca nu am gaze nu pot lucra in interior. Atentie am teaava de gaze instalata pe teren, toti vecinii mei au gaze. Mie, ca ultima venita, mi-au cerut niste chestii de ma doare mintea.

In fine ca sa nu o mai lungesc mi-a trecut prin cap sa vand si sa-mi bag picioarele. 

M-am inecat ca tiganul la mal din cauza unor legi idioate emise, de statul roman, fara niciun discernamant si aplicate de niste persoane inguste la minte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata inghetata! 

 

La noi se anunta zile si mai ales nopti geroase (-16 e prognozat duminica) . Cand citesc pe aici, nu pot decat sa anunt ca noi suntem foarte bine, nu avem nici o problema serioasa, de lucru avem, sanatosi suntem cu totii, acoperis deasupra capului si lemne de pus in centrala avem, copiii sunt in limite cu scoala si cumintenia, mama se simte bine si are ultimele analize bune, soacra a mai adaugat un an "in buchetul de flori ale vietii" si se pregateste sa plece in excursie la Ierusalim, cainele e bine (sa nu uit azi sa-i comand mancare) , matzele se bat si se alinta cum numai ele stiu. Am avut o problema cu fosa septica, dar am rezolvat-o aseara (pe intuneric si ger , a fost chiar palpitant) cu barbatul.  Deci suntem foarte bine!! 

 

 

Mihaela, viviana, putere multa si noroc! sa se intoarca roata in favoarea voastra! 

 

Ioana, multumesc de recomandari! Jurnalul Anei Frank l-am cumparat saptamana trecuta pt mine [:)]. Am un teanc ce se tot mareste de carti pe care nu am apucat sa le citesc, dar tot cumpar (si citesc, dar nu in acelasi ritm, se pare :)) ) . 

 

 

O zi numai cu vesti bune va doresc! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, ar trebui sa contactezi o televiziune in legatura cu problema cu gazele, poate chiar "inspectorul pro" din articolul de mai jos.

nu e normal ce se intampla. stiu ca a mai fost un reportaj prin toamna, cu un angajat distrigaz care lua spaga frumoasa de la proprietarii de case din ilfov, pentru a le urgenta racordarea la gaze.

https://stirileprotv.ro/stiri/inspectorul-pro/angajat-al-unei-firme-de-racordare-la-gaze-filmat-in-timp-ce-ia-c-paga-reacc-ia-companiei-cand-a-vazut-imaginile-cu-barbatul.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Corina pentru sugestie, dar nu este vorba de asa ceva. Nu e ceva ilegal ce imi impun ei mie. Dimpotriva, e lege. Numai ca e greu de infaptuit in termenii spusi de lege. Poate asa sa dureze luni si luni si luni de zile. 

 

PS - ca sa se stie. Nimeni nu mi-a cerut spaga, nu am oferit nimanui spaga. Nici macar nu mi-a dat prin cap sa fac o astfel de magarie.

Acuma imi pare rau ca am scris chestia asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

programul liber la patinaj. sinteza aici: http://www.bbc.com/sport/winter-sports/43125368 mega simpatici oamenii!

 

Simpatic. Cred ca e greu sa fie un cuplu, ca merg la competitii si orice greseala ii afecteaza nu numai ca sportivi ci si ca parteneri.

 

Ieri cand eram in service am vazut o bucata dintr-un program de patinaj pe perechi. Cei doi aveau costume bleu. Si am recunoscut muzica dar nu sunt sigura: era Dansul Focului? Stie cineva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 Ioana, multumesc de recomandari! Jurnalul Anei Frank l-am cumparat saptamana trecuta pt mine [:)]. Am un teanc ce se tot mareste de carti pe care nu am apucat sa le citesc, dar tot cumpar (si citesc, dar nu in acelasi ritm, se pare :)) ) . O zi numai cu vesti bune va doresc!

 

Cunosc. Am o lista de cateva zeci de carti pe care vreau sa le citesc, unele cumparate, altele luate de pe net. Insa nu am chef, asta e adevarul, ca daca as avea, as gasi si timpul. Stiu si de ce nu am chef, la fel ca si de fotografiat sau alte hobby-uri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...