Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Azi m-am trezit cu durere de cap  [zirea] asa ca am ramas acasa, desi as fi vrut sa trec si pe la birou.

 

La noi e ger si fulguieste...motanul doarme langa mine si din cand in cand da din mustati...sau din gura...o visa soricei  [:D]

 

Miha, multa putere. 

 

Vv, bafta multa cu gazele...la noi a durat un an de cand am depus cererea si pana am avut gaze  [batcap] ai mei se mutasera si nu aveau gaze, dar era vara (incalzeau apa in fierbator pt baie)...iar noi cand am fost in tara, ne-am dusat la fratelo...o mare harababura la cei de la gaze, pt ca ai mei au vazut dupa ca totul fusese aprobat in februarie...si gaze au avut de-abia in septembrie.

 

Ce bine ca maine e vineri, de-abia astept sa-mi revad copila sambata  [pk]

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, ati luat in calcul sa renuntati la gaze?

Cred ca investitia initiala este mare dar in timp este posibil sa renteze.

Nu am luat in calcul asta. Nu se poate ca deja avem instalatiile sub shapa si sunt pentru centrala pe gaze. Nu am studiat problema asta. Nu ca am avea curent electric. Dar curent electric pot lua de la oricine din zona.

Si noi avem cerere tot de 1 an. Cu cabluri pt. electrica si teava de gaze trase pe teren.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La casa nu mai am de facut decat termoizolatia exterioara si de pus ggresie, faianta, parchet, tencuiala interioara. De cumparat mobila, balustrade, spoturi, intrerupatoare, usi interioare. In rest am tot, tot, facut.

Tot designul interior e stabilit, totul este ales. Cantitati, preturi etc.  Doar sa le comand.

 

Daca nu am caldura in interior nu pot face nimic ca e umezeala si se face igrasie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, eu tot zic că ar trebui să mergeți în audiență. Dacă ei au deja contracte de furnizare cu restul co-proprietarilor drumului de servitute să le ceară separat superficia, pentru că e greșeala lor, au întocmit contractele fără să se asigure că au toate documentele necesare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Păi nu trebuie să te ștropșești în audiență (dacă nu vrei :)). Poți să te duci și să le spui că e o problemă cu oferta lor comercială și că nu înțelegi de ce îți cer actele alea.

 

”Hm, vecinii mei au branșament și mi-au spus că au depus docmentele A, B și C. Tot acestea le am și eu, puteți verifica. Da, unul dintre vecini s-a branșat anul trecut și am verificat, are aceleași documente depuse. Și am căutat să văd dacă s-a schimbat legea între timp, nu am găsit nimic. Cred că e o neînțelegere pe undeva, pentru că nu știu de ce mi se cere și documentul D, dacă vecinilor nu li s-a cerut. Eu n-am o problemă cu documentul D, ați văzut că vi l-am dat, dar dacă vecinilor nu li s-a cerut nu înțeleg de ce mi s-a cerut mie și am venit să mă lămuriți.”

 

Nu te pot minți și să spună că s-a modificat legea, că tu, inocentă, scoți ceva de notat și îi rogi să spună articolul și alineatul, ca să poți studia exact despre ce e vorba, să corectezi dosarul cu cerința legală.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...