Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pinguinii (viseaza) la pensie


Recommended Posts

Da, Ioana, la rusi  [:)]

 

Acum 10 ani, cand m-am angajat, sefu' m-a intrebat de vreo 3 ori daca sigur nu ma deranjeaza ca o sa lucrez pentru rusi - pana cand nu m-am putut abtine si l-am intrebat daca vorbim de rusi normali sau de mafia rusa  [:-)))]

 

La inceputurile firmei erau 2 rusi si-un elvetian. La un moment dat nu s-au mai inteles si au rupt firma-n doua. Romania a picat in partea elvetianului, si era in cadere libera, ca omu' era doxa de carte, dar paralel cu afacerile. Rusii au reusit sa cumpere si partea lui, la vreo juma' de an dupa asta m-am angajat eu, si de atunci firma se tot extinde.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 865
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Eu sunt trista, cea mai buna prietena a mamei, care a fost pt ea mai mult ca o sora si pt mine ca o matusa, a murit  [:(] asa ca mai devreme am dat la soricei...era bolnava, a suferit mult in ultimul timp...avea 80 de ani...poate e mai bine asa, pt ca s-a chinuit mult...dar oricum e trist...sotul ei are 90 de ani si inca se tine bine, o sa-i fie tare greu...cum nu pot face nimic, am trimis doar o jerba de flori.

Cand eram la gradinita, am petrecut mult timp cu ea...atunci eram  vecini...asa ca ma lua din cand in cand de la gradinita...si petrecea cu mine ore in sir..a fost colega la job cu mama, era mai mare cu 12 ani decat ea...mama mi-a spus ca s-a rupt ceva din ea...asta pt ca au avut o relatie deosebita.

 

Si zborul Marciei s-a anulat, am primit e-mail la 10 minute dupa ce plecasera ai mei la aeroport...asa ca s-au intors acasa....ar fi trebuit sa zboare diseara la Viena si de-acolo maine dimineata spre casa..am sunat insa la Swiss si am schimbat rezervarea pt zbor direct maine...e cam aiurea, pt ca s-ar putea sa nu-i vada pe cei de la Exo...asa ca va tb sa inregistrez ceremonia de inchidere a jocurilor olimpice.

 

O zi faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, imi pare rau! 

Marcia nu poate vedea in tara ceremonia de inchidere JO?

 

Pt rusi am o antipatie " istorica". Totusi aici cunosc destui, colege, vecini, si sunt ok. Sunt mult mai apropiati de noi decat credem: mancare, bautura, obiceiuri ( de ex martisorul il au si ei), la fel bulgarii, polonezii.

 

Anja, cred ca mama ta s a bucurat mult. Mi e dor de Bran.

 

Eu imi incep ziua. Nimic special in program. Baiatul e racit si rade fara doi dinti din fatza.

Barbatul mi a atras atentia ca azi e Dragobetele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, imi pare rau de prietena mamei tale. Si eu as fi plans. Imi simt sufletul greu de cate ori cineva pleaca dintre noi chinuindu-se. Mi se pare atat de nedrept!

======

 

Azi am fost la socri. Le-am dus peste caras si crap. Mi l-au curatat la pescarie, dar au uitat sa il taie. L-am adus acasa la mine si vai de mine ce m-am mai chinuit sa il portionez.

Intre timp CCS s-a intors in piata pentru ca desteeapta de mine a uitat branza pe taraba.

=====

 

Si asta nu e tot ce am realizat azi.

Cand m-am imbracat sa plec spre piata, mi-am cautat dresurile pe care le port pe sub blugi, si le-am cautat, si le-am cautat si nu le-am gasit, si m-am enervat, CCS din usa striga ca ma asteapta jos la masina, am tras pe mine niste ciorapi la intamplare si am plecat.

 

Eram in fata tarabei de unde cumparam ceapa cand m-am impiedicat. Am simtit ca si cand m-as fi impiedicat de marginea blugilor evazati. Dar blugii mei sunt stretch-stretch.

Ma uit contrariata in jos si vad atarnandu-mi de pe cracul pantalonului dresurile alea negre de le cautasem disperata.

Eh, nu-i puteam lasa atarnand si profitand ca CCS era cu spatele ma apus sa trag de ei sa-i scot de pe crac.

 

Si da-i si trage, si da-i si trage si ei se lungesc, se intind, ii simt cum tranziteaza pulpa, se blocheaza pe la genunchi, si trag mai cu spor, ei se lungesc mai mult, se uita niste femei la mine cu ochii mari, eu cu ochii dupa CCS sa nu ma vada. In sfarsit reusesc sa-i scot de pe cracul pantalonului si ii bag in buzunar.

I-am uitat in portiera de la masina. Maine cand i-oi mai cauta sa-mi amintiti ca-s acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

am tras pe mine niste ciorapi la intamplare si am plecat. Eram in fata tarabei de unde cumparam ceapa cand m-am impiedicat. Am simtit ca si cand m-as fi impiedicat de marginea blugilor evazati. Dar blugii mei sunt stretch-stretch. Ma uit contrariata in jos si vad atarnandu-mi de pe cracul pantalonului dresurile alea negre de le cautasem disperata. Eh, nu-i puteam lasa atarnand si profitand ca CCS era cu spatele ma apus sa trag de ei sa-i scot de pe crac. Si da-i si trage, si da-i si trage si ei se lungesc, se intind, ii simt cum tranziteaza pulpa, se blocheaza pe la genunchi, si trag mai cu spor, ei se lungesc mai mult, se uita niste femei la mine cu ochii mari, eu cu ochii dupa CCS sa nu ma vada. In sfarsit reusesc sa-i scot de pe cracul pantalonului si ii bag in buzunar. I-am uitat in portiera de la masina. Maine cand i-oi mai cauta sa-mi amintiti ca-s acolo.

 

Asta parca ar fi din Briget Jones  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor!

 

Eu raportez ca suntem bine toti....facem sport,muncim ne relaxam....eu m-am programat la oeratie pe 21.03.....in rest scoala casa...poate in weekend mergem la ski dar nu e pasionat nimeni dintre noi.

 

Am o durere de spate .....instructorul Evei zice ca e de la muschii solicitati...eu de la stat pe scaun.....oi vedea.....ma doare dupa ce fac efort.Se calmeaza cam dupa o ora.Si doare asa surd tot spatele.De asemenea am gasit niste muschi de care nu stiam...si dor si aia.....

 

E ger si bate vantul.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...